Daryl Morey’nin Hong Kong paylaşımı, bir Lakers oyuncusuna bir milyon $’a patladı #NBA

Yaptığı Hong Kong paylaşımı ile Çin ve NBA arasında krize neden olan Daryl Morey’nin bu paylaşımı, bir Lakers oyuncusuna da pahalıya patladı.

ESPN’den Dave McMenamin’in aktardığı bilgilere göre geçtiğimiz hafta Hong Kong’da Çin karşıtı eylemler yapan göstericileri destekleyen bir tweet atan ve devamında Çin ile NBA arasında krizin patlak vermesine neden olan Daryl Morey’nin bu paylaşımı, ismi açıklanmayan bir Lakers oyuncusuna bir milyon dolara patladı. Yüklü bir zarara uğrayan Lakers oyuncusu, NBA’in uğradığı ticari zarardan en büyük zararı gören oyuncu gibi gözüküyor.

NBA ile yapılan bazı ticari anlaşmaları fesheden Çin Basketbol Federasyonu’nun bu kararı sonrasında Çin’deki çeşitli mağazalarda da Houston Rockets ürünlerinin satılması da yasaklanmıştı. Bu hamleler neticesinde ise Teksas ekibi 25 milyon dolar zarara uğramıştı.

Yaşanan bu krizin içinden çıkılması için taraflar yeni adımlar atmaya sıcak bakıyor. NBA’in bu krizde yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen Morey’ye destek olması ise çeşitli çevrelerce olumlu karşılanmış, LeBron ise bu krizden ötürü Morey’yi suçlamıştı.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler