TB ÖZEL | Tilbe Şenyürek: “Bir geçiş süreci içerisindeyiz, bazı aksaklılar da olacaktır”

Röportaj | Barış Cevahir


Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Botaş’ın formasını terleten Tilbe Şenyürek, A Milli Kadın Basketbol Takımımızın medya gününde TrendBasket‘in sorularını yanıtladı.

  • Takımın genç oyuncularından birisin ve takım şu an bir geçiş dönemi içerisinde bulunuyor. Takım içindeki uyumu nasıl değerlendirirsin?

“Birsel ve Işıl abla olsun, tecrübeli ablalarımız bize yardımcı oluyorlar. Çünkü her ne kadar 3-4 yıldır bu formayı terletiyor olsak dahi yeni yeni genç oyuncular elde ediyoruz. O yüzden bir geçiş süreci var. Bazı aksaklılar da eminim olacaktır fakat onların tecrübeleri, bizim de enerjimizle bu farkı kapatıp Türk Milli Takımı’nı yeni bir seviyeye çıkarmaya devam edeceğiz.”

  • Son dönemde sıkı bir çalışma içerisindeydiniz. Hazırlık maçlarının ardından turnuvaya hazır olduğunuzu düşünüyor musunuz?

“Hazırlık döneminde Slovenya’da 10 gün kondisyon ve atletizm ağırlıklı geçti. Zaten her yaz kondisyonu daha yukarıya çekebilmek için gidiyoruz. Hazırlık maçları ne kadar istediğimiz gibi sonuçlanmasa da sürecin verimli geçtiğine inanıyorum. Burada da oynayacağımız Letonya maçının ardından Avrupa Şampiyonası’na daha hazır bir şekilde gideceğimizi düşünüyorum.”

  • Potanın Perileri’ni her zaman destekleyen Türk halkına ne söylemek istersin?

“Her ne kadar Çek Cumhuriyeti’nde olsak onlar her zaman sosyal medyadan ve bize gönderdikleri videolarla bize destek verdiler. Eminim Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Türkler de bizi duyunca geleceklerdir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler