Ekrem Memnun: “Hedefimiz Dünya Şampiyonası’na katılmak”

Hazırlık kampının ardından Türkiye’ye dönen A Milli Kadın Basketbol Takımı’nda Koç Ekrem Memnun, medya gününde açıklamalarda bulundu. 

Kadınlar Basketbol Ligi’nd play-off döneminin uzun sürdüğüne değinen Memnun, son oynanan Slovenya maçının umut verdiğini belirtti. Şimdiye kadar sadece kendi oyun ve prensiplerini oturtmak adına çalıştıklarını sözlerine ekleyen deneyimli çalıştırıcı, “Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde play-off maçları uzun sürdü. Milli takımın iskeletini oluşturan önemli oyuncular hazırlıklara çok geç katıldı ve çok yorgundular. Yapabildiğimiz ilerlemeyi sağlamaya çalıştık. Programın biraz gerisinde kaldık orada. Üç tane hazırlık maçı oynadık. Son oynadığımız Slovenya maçı bizi umutlandırdı. Eksiklerimizin olduğunu ancak bir çok şeyin de yerine oturmaya başladığını gördük. Daha sonra İstanbul’a geldik. Bir kaç gün burada daha çok ilerlemeye çalıştık. Moskova’da Rusya’yla iki tane hazırlık maçı yaptık. Bence bir tanesinde çok iyi oynadık ancak ikinci maçta o kadar iyi değildik. Herkese şans vermek istedik, herkesi görmek istedik. Eleme yapacağız. Bir hata yapmamak için herkesin neler yapabileceğine, kimden ne alabiliriz, kim kimle beraber ne yapabilir diye baktık.Küçük detaylarda sıkıntı yaşadık. Ama ben bunların hepsinin konsantrasyonla düzelebileceğine inanıyorum. Tamamen konsantrasyonla düzeltebileceğimiz küçük detaylarda eksik kaldık. Avrupa Şampiyonası yaklaştıkça, bu konsantrasyonun da artacağını düşünüyorum. Burada iki tane Letonya maçımız var. Bu maçlara çok önem veriyorum. Takımın durumunu görmek için önemli. Bugüne kadar rakiplerimizle ilgili hiç taktik hazırlığında bulunmadık. Sadece kendi oyun ve prensiplerimizi oturtmak için çalıştık. Ama bu maçlarda rakiple ilgili analiz de yapacağız” dedi.

Belarus, Slovakya ve İtalya hakkında görüşlerini dile getiren Memnun, ilk turdaki rakiplerini daha önce yendiklerini vurguladı. Kağıt üzerinde konuşmanın kolaylığına da dikkat çeken koç, “Ben umutluyum. Kağıt üzerinde bakarak konuşmak her zaman kolay. Ama maçların hiçbirini çıkıp mücadele etmeden kazanılmaz. Slovakya, İtalya, bunlar sert takımlar. Daha önce hepsi yendiğimiz takımlar ama sporda geçmiş diye bir şey yok. Basit hata yapmadan, rakibimizi hataya zorlayarak maçları kazanmak istiyoruz. Hedefimiz Dünya Şampiyonası’na katılmak” ifadelerini kullandı.

Son olarak Potanın Perileri’nin hedeflerinden bahseden Memnun’un sözleri şu şekilde:

“Kötü bir turnuva kötü bir sonuç her şeyi başa döndürür. Buralara gelmek için çok emek verildi. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak dünyanın en iyi 10 takımı arasında olmak istiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler