TB ÖZEL | Bahar Çağlar: “Uyum sürecinin iyi geçtiğini düşünüyorum”

Röportaj | Barış Cevahir


Yakın Doğu Üniversitesi’nde üç kupalı harika bir sezon geçiren Bahar Çağlar, A Milli Kadın Basketbol Takımımızın medya gününde TrendBaskete açıklamalarda bulundu. 

  • Takım bir hazırlık sürecini geride bıraktı. Bu sıkı geçen sürecin ardından turnuvaya hazır olduğunuzu düşünüyor musun?

“Slovenya kampıyla süreç başladı. Benim sakatlığım vardı. Orada yoktum neticesinde ve bugün ilk defa takımla beraber idmanlara çıkıyorum. Hazırlık sürecinin uyum ve taktiksel anlamda verimli geçtiğini düşünüyorum. Burada da Avrupa Şampiyona’sına gitmeden iki hazırlık maçı yapacağız. Onları da oynayıp hazır bir şekilde oraya gideceğiz.

  • Belarus, Slovakya ve İtalya’nın bulunduğu grubunuzu nasıl değerlendiyorsun?

“Belarus biliyorsunuz tanıdığımız bir takım. İtalya’yı da tanıyoruz fakat ilk maçın önemli olduğunu düşünüyorum. Galibiyetle başlayıp yolumuza devam etmek istiyoruz. İdmanlarda olsun, hazırlık maçlarında olsun takımda bir istek var. Uyum sürecinin iyi geçtiğini düşünüyorum. Hep birlikte bu hedefi gerçekleştireceğiz.”

  • Yakın Doğu Üniversitesi EuroCup’ta mutlu sona ulaşırken sen o takımın bir parçasıydın. Üç temsilcimiz daha size Final Four’da eşlik etti. Bu başarıların A Milli Kadın Basketbol Takımı’na etki edeceğini düşünüyor musun?

“Şunu söylemeliyim ki dört takımın EuroCup’ta Final Four’a kalıp kupanın Türkiye’ye geldiği gün harika bir gündü. Tabii ki de Türkiye açısından büyük bir başarı. Milli Takım’a da yansıyacağını düşünüyorum. Hep beraber başarıyoruz, ay-yıldızı hep beraber temsil ediyoruz. İnşallah Dünya Şampiyonası’na gitmek için vize alıp mutlulukla döneceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler