TB ÖZEL | Birsel Vardarlı: “Herkes herkesi yenebilecek durumda”

Röportaj: Barış Cevahir


A Milli Kadın Basketbol Takımımızın değişilmez parçalarından biri olan Birsel Vardarlı, EuroBasket 2017 öncesinde Abdi İpekçi Arena’da düzenlenen medya gününde TrendBasket‘in sorularını yanıtladı. 

  • Kısa süren hazırlık sürecini nasıl değerlendiyorsun? Genç ve tecrübeli oyuncular aynı takımda yer alıyor. Takımda senin gözünden baktığında herhangi bir uyum sorunu var mı?

“Şu an hala biraz eksiğiz. Bahar takıma geç katıldı sakatlığından dolayı. Elenecek oyuncularımız var. 12 kişilik kadroya düşmedik. Bu hafta Letonya maçı var. İlerleyen günlerde daha da hazır olacağımızı düşünüyorum. Uyum konusu biraz sezonun uzun sürmesiyle alakalı çünkü çok fazla birlikte olamadık. Bu hafta artık daha konsantre olup uyumu yakalamak istiyoruz.”

  • İlk turdaki rakipleriniz Slovakya, Belarus ve İtalya hakkındaki görüşlerin neler?

“Slovakya sert bir ekip. Bizi zorlu bir maç bekliyor. İtalya da keza baskı yapan, koşan bir ekip. Belarus’ta ise bu sene yaşça büyük olan oyuncuları gelmeyecek fakat onların da devşirmeleri var. Herkes herkesi yenebilecek durumda. Umarım iyi bir sonuçla oradan döneriz.”

  • Bu sezon Fenerbahçe’de EuroLeague finali oynadın. Kadınlar EuroCup’ta ise dört takımımız Final Four’a kaldı. Kulüpsel başarıların Milli Takım’a etkisi hakkında ne düşünüyorsun?

“Tabii ki Türk oyuncular çok az süre alıyorlar. Bu Milli Takım’a zarar veren bir şey ama orada diğer oyunculardan öğrenilen başarıların ve tecrübelerin etkisi burada fazla oluyor”

  • Yaklaşan turnuvada sizden beklentileri bulunan Türk halkına ne söylemek istersin?

“Potanın Perileri’ni Türk halkı zaten çok seviyor. Bizi izlemelerini ve destek vermelerini bekliyoruz.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler