TB ÖZEL | Işıl Alben: “Sıkı bir çalışma dönemi geçirdik, tüm gücümüzle sahada olacağız”

Röportaj: Barış Cevahir


Galatasaray’ın kaptanı ve A Milli Kadın Basketbol Takımımızın başarılı oyuncusu Işıl Alben, yaklaşan Avrupa Şampiyonası öncesinde Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen medya gününde görüşlerini TrendBasket’e aktardı.

  • Milli takım yurt dışında sıkı bir çalışma dönemi geçirip Türkiye’ye geri döndü. Burada da hazırlık maçlarına çıkacaksınız. Bu sürecin ardından tam olarak hazır olduğunuzu düşünüyor musun?

“Dediğiniz gibi sıkı bir çalışma dönemi geçirdik. Geçen senelere göre daha az bir süremiz vardı. Bu süre içinde elimizden geleni yapmaya çalıştık. Şimdi Avrupa Şampiyonası için oynayacağımız iki maç daha var. Bu iki maçı da en verimli şekilde geçirip şampiyonaya hazır bir şekilde gitmeyi planlıyoruz.”

  • İlk turda rakipleriniz Belarus, Slovakya ve İtalya olacak. Rakiplerinizi nasıl buluyorsun?

“Bizim ilk karşılaşmamız Slovakya ile olacak. Turnuvanın ilk maçları her zaman çok zordur. Bu nedenle daha zorlu bir rakiptense Slovakya karşısında turnuvaya başlamanın avantaj olduğunu düşünüyorum ama çok iyi konsantre olmamız gerekiyor. İnşallah gruplarda kazasız lider olarak çıkacağız.”

  • Milli Takım şu an bir geçiş sürecinde. Genç oyuncuların etrafında bulunan tecrübeli oyuncular ile birlikte karma bir kadro var. Sen de en tecrübeli isimler arasında bulunuyorsun. Takım içindeki ortamı nasıl değerlendirirsin?

“Takımımızda gerçekten çok güzel bir ortam var. Antrenmanlarda herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bununla beraber dediğiniz gibi geçiş süreci var. Tecrübeleri oyunculardan çok gençler takımda daha fazla. Bu gençlerin enerjisiyle başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Biz de onlara elimizden gelen yardımı göstermeliyiz.”

  • Son olarak EuroBasket 2017’de sizden yüksek beklentileri bulunan Türk halkı için ne söylemek istersin?

“Evimizde oynadığımız bütün maçlarda çok muhteşem bir destek aldık. Çok başarılı olduk. Önümüzdeki Avrupa Şampiyonası’nda da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için tüm gücümüzle sahada olacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler