Suns gücüne güç katmaya hazırlanıyor!

Lakers Championship Parade and Rally

 

Lakers, sezon sonunda bitecek olan kontratı, ilerleyen yaşı, en çokta lüks vergisinden kaçmak için Pau Gasol’ü elinden çıkartmanın yolunu arıyor.

Daha önce Andrew Bynum ile takas dedikodularında adı geçen Gasol, bu takas gerçekleşmeyince bir süre daha Laker olarak kaldı.

Nba medyasına göre şu aralar Gasol’ü ekibine katmaya en yakın takım Phoenix Suns.

Ellerinde draft hakları, Gasol uğuruna feda edilebilecek bir kaç genç oyuncu ve sakat bir Emeka Okafor bulunan Suns şampiyonluk tecrübesi yaşamış bu veteran oyuncu için biraz bonkörlük gösterebilir çünkü kısmen sağlıklı bir Gasol zaten çıkış yakalamış, playoff adayı bu takımı daha da ciddi bir rakip haline getirecektir.

Konuya Lakers açısından bakacak olursak, Bynum takası kadar olmasa da olası Okafor takasında da Lakers’ın lüks vergisi ödeme yükümlülüğü ortadan kalkıyor ki bu Lakers gibi kafaca havlu atmış bir takımın yapacağı doğru bir hamle olur. Ayrıca sezon sonunda Gasol’ün kontratının biteceğini göz önünde bulundurursak Lakers hiçbir şey almak yerine bir şey almış olacak.

İşe Suns tarafından bakacak olursak sınırları zaten fazlasıyla zorlayan bu takım, iki şampiyonluk yaşamış, kazanmaya giden yolları iyi bilen bir oyuncunun tecrübeden faydalanabilir. Bu oyuncu her ne kadar sahadaki yumuşaklığı ile bilinen Pau Gasol olsa da , takımın yırtıcı oyun kimliğine uymayacağını düşünsem de, şu anda ilk 5’te Channing Frye’ın olduğunu düşünürsek Gasol’ün bu takıma katkısı kaçınılmaz olur. Ayrıca Frye’da takasta elden çıkmazsa yedekten iyi katkı verir. Bunun üzerine birde Eric Bledsoe parkelere sağlıklı bir dönüş yaparsa eski oyun kimliklerinin kesinlikle bir-tık üzerine çıkacaklardır.

Ne var ki Suns ekibi Gasol sakat olduğu için tam bir karar verebilmiş değil. Eğer sahada sağlıklı bir Gasol görürlerse bu transfer an meselesi demektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler