Türkiye Kupası Sekizli Finallerin Basın Toplantısı Yapıldı

tplas

Spor Toto Türkiye Kupası’nın başlamasına bir gün kalmışken kupa öncesi Federasyon temsilcileri ve koçların katıldığı basın toplantısı Ankara Arena’da gerçekleşti. Toplantıya Tbf Yönetim Kurulu Üyesi Alpay Ünal,  Tbf Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş, Tbf Kadın Ligleri Koordinatörü Murat Tümer ile birlikte kupayı kazanmak için mücadele edecek sekiz takımdan Ankara’ya gelmiş olan takımların koçlarıyla birlikte birer de oyuncu katıldı.

Açılış konuşmasına tüm takımlara iyi temennilerini dileyerek başlayan Alpay Ünal, ”Spor Toto Türkiye Kupası’nın bu yaşadığımız gelişme ile birlikte daha heyecanlı, dostluk ve kardeşlik içinde geçeceğini düşünüyorum. Takımlarımızın da örnek bir mücadele göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

 Turnuvanın teknik ayrıntılarına ilişkin bilgiler verdikten sonra Tbf Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş de Ankara’da bir ay önce kadınlarımız aynı kupada mücadele etmiş ve güzel bir turnuva geçirmiştik. Erkeklerde de aynı güzellikte bir turnuva yaşayacağımıza inanıyorum. Tüm takımlara başarılar dilerim” diye konuştu.

Tbf Kadın Ligleri Koordinatörü Murat Tümergüvenlik ile ilgili yaptıkları toplantının detaylarını paylaşırken, “Toplantıda alınan karar gereği ilk 3 gün için salonu eşit olarak 4 e böldük. Her kulüp taraftarı bir köşede bulunacak ve bilet satışları da buna göre yapılacak. Otapark ve kapı girişlerini de ayırdık. Seyircilerin bunlara dikkat etmelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

spor-toto-erkekler-2014-final-basin-toplantisi-1

Ufuk Sarıca: ”Son güne kadar burda kalmak istiyoruz”,

Pınar Karşıyaka baş antrenörü Ufuk Sarıca cumartesi günü finale kadar gitmek isteklerini söyledi ve “Finallere katılmaktan dolayı mutluyuz. Bizden başka 7 değerli takım daha var. Amacımız son güne kadar burada kalmak. Umarım taraftarların da ilgi göstereceği iyi bir turnuva olur” şeklinde konuştu.

Ertuğrul Erdoğan: ”Karşıyaka favori”

Türk Telekom Antrenörü Ertuğrul Erdoğan, Karşıyaka’nın favori olduğunu söyledi ve “Benim açımdan bu turnuvanın iki önemi var. Göreve yeni geldiğim Türk Telekom, yıllarca çalışmış olduğum eski kulübüm. Bu nedenle çok heyecanlıyım. Ayrıca bu turnuvanın 8 takımından biri olmak da çok önemli. Her maç ayrı bir önem taşıyor. Sürprizlere açık bir turnuva. Biz de son güne kalıp, kupaya ulaşmak istiyoruz. Pınar Karşıyaka gibi iyi oynayan bir takım olacak ilk maçta karşımızda. Açıkçası ben Pınar Karşıyaka’yı favori görüyorum ama dezavantajlarımızı lehimize çevirmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

 Hakan Demir: ”Tek maçlık hayalimiz var.”

Trabzonspor Medical Park Antrenörü Hakan Demir sürprize imza atmak istediklerini belirterek “Sezonun zorlu döneminde böyle bir turnuva oynayacağız. Türkiye Ligi’nin gücü ortada. Bu ligde kupanın 8’li finallerinde olmak mutluluk verici. Elemelerden sürpriz yaparak olarak çıktık. Benden önce bu başarıyı sağlayan Hasan Özmeriç’e teşekkür ederiz. Fenerbahçe Ülker ile zorlu bir maça çıkacağız. Elimizden geleni yaparak bir sürprize imza atmak istiyoruz. Tek maçlık bir hayalimiz var ve bunu gerçekleştirebilirsek güzel olacak”  dedi.

Tofaş Kulübü Başkanı Efe Aydan, desteklerinden ötürü Spor Toto’ya teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Ankara’da bulunan 8 kulüpten biri olmak mutluluk verici. Tek tek maçların önemli olduğu bir turnuvada iyi konsantre olarak finale gidebiliriz. İlk maçta rakibimiz Galatasaray Liv Hospital ve güçleri ortada. Biz de gençliğimiz kullanarak kendimize avantaj sağlamaya çalışacağız. Turu geçmek istiyoruz” diye konuştu.

Pınar Karşıyaka oyuncusu İnanç Koç ise, “Her takım gibi biz de şampiyonluk için adayız. Tarihimizde 1 kez bu kupanın finalini oynanmış. Biz bir adım daha ileri gidip kupayı almak istiyoruz. İlk maçlar zordur. Biz de turnuvanın açılış maçını ev sahibi sayılan Türk Telekom ile oynayacağız. Zor ve güzel bir mücadele bizleri bekliyor” diye konuştu.

Türk Telekom oyuncusu Can Akın, hedeflerinin öncelikle kendileriyle olan mücadelelerini kazanmak olduğunu dile getirirken, “Ligdeki durumumuza bakıldığında iyi olmadığımızı görüyoruz. Antrenmanlarda gösterdiğimiz performansı ve sert basketbolu, maç içine yayamıyoruz. 15 dakikalık iyi performansları 35 dakikaya yaymamız gerekiyor. Bunu başarırsak önümüzün açık olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler