Sabırla beklenen Ben Simmons çıkmazında yeni bir gelişme var! #NBA

Brooklyn Nets’te uzun bir süredir Ben Simmons dönüşü bekleniyor. Ancak bu bekleyiş daha da uzayacak gibi.

NBA’in dev takası James Harden & Ben Simmons şubat ayında gerçekleşmişti. Harden yeni takımı Philadelphia 76ers’a alışmışken Simmons’ın henüz siftahı yok. 2020/21 sezonundan bu yana resmi bir maça çıkmayan 25 yaşındaki basketbolcu daha da çıkmayacak gibi görünüyor.

Nets Koçu Steve Nash her açıklamasında duruma umutla yaklaşırken geçtiğimiz hafta bel fıtığı ortaya çıktı. Bel fıtığı sebebiyle forma giyemeyen Ben Simmons’ın bir süre daha takımdan ayrı kalacağı bilgisi verildi. En azından NBA playoff’larda parkelere dönebilir derken şu an o ihtimal de yalan oldu. Son güncellemeye göre Steve Nash konu hakkında açıklama yaptı.

”Ben Simmons normal sezonda muhtemelen play-in maçlarında da forma giyemeyecek”

Dün gerçekleştirilen antrenman sonrası deneyimli çalıştırıcı bir süredir beklenen o haberi yine veremedi. Simmons’ın ilk maçına normal sezonda artık çıkmayacağını söyledi: ”Onun hazır olduğunu düşünmüyorum. Eğer play-in’de sahada olursa herhalde şok olurum.”

Brooklyn Nets’in de Simmons’ın bu sezon ne zaman oynayabileceği ya da oynayamayacağı konusunda hala bir fikri yok. Mental olarak hazır olması beklenirken bel fıtığı rahatsızlığı da ortaya çıkınca siftah yeniden askıya alındı. Nash geçtiğimiz haftalarda tüm yıl oynamamış olsa bile Simmons’ın ilk maçına playoff’larda çıkmasıyla ilgili bir sorunu olmayacağını söylemişti.

”Bu yıl 65 maçta oynamış olsaydı, biz de playoffl’ara girseydik ve birkaç haftalık sakatlığı olsaydı o zaman sürecin hızlı ilerlemesini düşünebilirdiniz. Ancak bence bu durumda önce onun sağlığına ve güvenliğine öncelik vermeli ve oynamaya, katkı sağlamaya hazır olduğundan emin olmalıyız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler