Anadolu Efes, One Team çerçevesinde yeni bir farkındalık projesine imza atıyor

Anadolu Efes, One Team çerçevesinde yeni bir farkındalık projesine imza atıyor: Toplumsal cinsiyet eşitliği ve sporda eşitlik.

Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’in sosyal sorumluluk programı One Team çerçevesinde projeler geliştirmeye devam ediyor. 2019 ve 2020 yıllarında EuroLeague tarafından Avrupa’nın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Gerçekleştiren Takımı seçilmişti. Efes bu sezonun One Team projesini ise ANKA Spor Kulübü ve Anadolu Efes Spor Kulübü Basketbol Okulları iş birliğiyle başlattı.

Toplumsal cinsiyet eşitliği, sporda eşitlik, sağlıklı ve kaliteli yaşam temalarıyla hayata geçirilecek ve sekiz hafta sürecek projenin ilk çalışması 10-14 yaş aralığındaki 20 katılımcıyla yapıldı. Basketbolun bir metafor olarak kullanılacağı projede katılımcı çocukların sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunulacak.

Anadolu Efes
Photo by Batuhan AKICI/TURKPIX

Uzman eğitmenlerin görev yaptığı projede katılımcıların eğitim hayatlarına da destek olmak adına takım çalışması ve eşitlik, kendine güven, zaman yönetimi, motivasyon, saygı, problem çözme, karar alma ve kişisel sorumluluklar odaklı çalışmalar yapılacak.

Bu anlamlı projenin gönüllü elçiliğini ise Anadolu Efes’in başarılı oyuncusu Erten Gazi üstlenecek. Erten Gazi, projenin sertifika töreninin yapılacağı çalışmada katılımcılarla birlikte sahaya çıkacak. One Team katılımcılarının sosyal ve kişisel gelişimleri çalışmalar süresince ve sonrasında çeşitli anket ve değerlendirmelerle takip edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler