Paul Davis, aktif basketbol hayatını sonlandırdı

VTB Birleşik Ligi takımlarından Khimki Moskova’nın ABD’li pota altı oyuncusu Paul Davis, dün yayımladığı bir mektupla aktif basketbol yaşantısını sonlandırdığını açıkladı.

Mektubunda Khimki’nin kendisi için ikinci bir ev olduğunu ve her zaman Khimki’nin bir taraftarı olacağını söyleyen, Khimki taraftarına da destekleri için teşekkür eden 31 yaşındaki oyuncu, “Spordan emekli oluyorum. Her ne kadar zihnim oynamaya devam edebilse de bedenim artık oynayamaz. Artık sadece ailemin ve arkadaşlarımın yanında olmaktan zevk alacağım ve bir oyuncu olmak yerine bir spor taraftarı olmaya başlayacağım.” ifadeleriyle de emeklilik kararının sıkça yaşadığı sakatlıklarına ve bu sebeple vücudunun yıpranmasına bağlı olduğunu açıklamış oldu.

2006 NBA draftında Los Angeles Clippers’ın ikinci turdan seçtiği Davis, Clippers ve Wizards formaları giydiği dört senelik bir NBA macerasından sonra soluğu Avrupa’da almış, İspanya’da geçirdiği iki sezonun ardından kariyerinin en başarılı bölümünü geçireceği Khimki’ye transfer olmuştu.


Kaynak: Khimki Resmi Sitesi

1 Yorum

  1. Tom Izzo tedrisatından geçmiş bir Spartan olarak özellikle Avrupa’da iyi işler yaptığını düşünüyorum. “Her beyaz uzun sakatlık talihsizliğini yaşayacaktır” kaderi ne yazık ki Paul Davis’in de yakasını bırakmadı. Oyunu çok iyi biliyor. Bence başarılı bir koç olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler