Eski Galatasaraylı Vladimir Micov basketboldan emekli oldu!

Galatasaray’dan iz bırakıp da giden Vladimir Micov emekli oldu.

Son olarak Buducnost VOLI formasını terleten Vladimir Micov, 37 yaşında basketbol kariyerini noktaladı. Kendisini Galatasaray’da forma giydiği zamanlardan yakından tanıdığımız deneyimli oyuncu basketbola veda etti.

2014 senesinde Galatasaray çatısı altına giren Micov’un EuroCup şampiyonluğu bulunuyor. Ergin Ataman’ın önderliğinde 2016 senesinde kazandıkları kupayı başarılarına ekledi. Ayrıca aynı sene EuroCup’ta sezonun en iyi beşine de seçilmişti.

Micov, sarı kırmızılı kulüpte oynadığı süre boyunca taraftarın sevgilisi oldu. 2017 senesinde birlikteliği noktalamasının ardından Olimpia Milano’nun yolunu tutsa da sevenleri tarafından unutulmadı. Dört senesini de Milano’da geçirmesinin ardından rotasını Karadağ’a çevirdi.

Geçirdiği bir sezonun ardından, geçtiğimiz nisan ayında 37 yaşına da basmasıyla emeklilik kararı aldı. Vedasını ise şu sözler yaptı:

Geçtiğimiz 21 yıl boyunca işimi bir oyun haline getirme, kazanma, kaybetme, öğrenme, sınırları zorlama ve kendi rekorlarımı kırma ayrıcalığına sahip oldum.

Her seferinde sahaya çıkıp sadece basketbol oynamak bir onurdu, bir ayrıcalık ve bir zevkti. Tanıdığım en iyi koç ve oyunculardan bazılarıyla yan yana çalıştığım için şanslıyım.

Yirmi yıl, on iki kulüp, sekiz şehir ve yedi ülkeden sonra bu oyundan tatmin olmuş bir şekilde ayrılıyorum. Hiçbir şeyden pişman değilim.

Her zaman, her şekilde yanımda olan herkese teşekkür ederim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler