Ostoja Mijailovic, bütçe ve transfer çalışmaları hakkında konuştu

Partizan Başkanı Ostoja Mijailovic, kadro planlamaları ve gerçekleşmeyen Nikola Mirotic transferine dair açıklamalarda bulundu.

Partizan’ın başkanlık görevini yürüten Ostoja Mijailovic, Sırp basınına kapsamlı açıklamalar yaptı. MozzartSport’a verdiği röportajda yeni sezon planlamalarıyla ilgili konuşan Mijailovic, Nikola Mirotic hakkında da konuştu.

Ostoja Mijailovic, şu ana kadar Ognjen Jaramaz, Mateusz Ponitka, PJ Dozier ve Frank Kaminsky olmak üzere dört transferin gerçekleştirildiği Partizan’da iki yeni isim doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü dile getirirken, bütçe artışına gittiklerini de paylaştı:

“Bir an önce bir kadro oluşturmamız için kamuoyu baskısı olmasına rağmen acelemiz yoktu. Yaptığımız takviyelerden memnunum. Yapacak iki de hamlemiz kaldı. Akıllı ve sıkı çalışıyoruz. Kimsenin merak etmesine gerek yok, geçen seneden daha iyi bir kadromuz olacak. Bütçemizi de geçen sezona göre %20 artırdık. Hedefler, ABA Ligi kupasını kazanmak ve EuroLeague‘de Final Four’a gitmek.”

Barcelona’nın ciddi ilgisine ve teklifine rağmen Kevin Punter’ı takımda tutmanın kendileri açısından çok önemli olduğunu ifade eden Sırp başkan, oyuncunun karar değiştirmesi sebebiyle son anda yatan Nikola Mirotic hamlesiyle ilgili ise şunları söyledi:

“Partizan’a gelseydi, burada olurdu. Aksi yönde karar verdiğine göre, tercihiyle mutluluklar dilerim. Her birimiz kendi yönümüzü seçiyoruz. Profesyonel sporcu olma fırsatım olmadı ancak eğer olsaydım 2 şeyi dilerdim: Milli takımda oynamak ve Partizan’da, dünyanın en iyi taraftarları önünde oynamak.”

Sezonluk kombinelere yönelik yoğun ilgi hakkında da açıklamalarda bulunan Mijailovic, bu konuda taraftarlara kötü haber verdi:

“Biletlerin biraz daha pahalı olması anlayışla karşılanabilir. Kulübün biraz para kazanması gerekiyor. 20 bin kişi sezonluk kombine almak için başvuru yaptı ancak maalesef herkese yetmeyecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler