James Harden’ın Daryl Morey’e ‘yalancı’ demesinin nedeni belli oldu

James Harden’ın Daryl Morey’e neden yalancı dediği öğrenildi.

NBA’i son günlerde meşgul eden James Harden – Daryl Morey gerilimi devam ediyor. Tecrübeli oyuncu, Çin’de katıldığı bir etkinlik sırasında Philadelphia 76ers GM’i Daryl Morey hakkında ‘yalancı’ ifadesini kullanarak onunla aynı organizasyonda yer almayacağını belirtti.

James Harden’ın sert açıklamasının ardından NBA yönetimi, oyuncu ile organizasyon arasındaki durumu netleştirmek için soruşturma başlattı.

James Harden, bir önceki sezon Sixers’a serbest oyuncu piyasasında daha fazla esneklik sağlamak için maaşında kesintiye gitmişti. Bununla beraber Sixers’ın Harden’a bu yaz daha yüksek bir sözleşme teklif edeceğine dair söz verdiği ancak bu sözün yerine getirmediğine dair yaygın bir kanı vardı.

Shams Charania’nın haberine göre Harden’ın Morey hakkında ‘yalancı’ demesinin nedeni tamamen farklı. Aktarılan bilgiye göre Morey, Harden’ın oyuncu opsiyonunu kullandıktan sonra onu hemen takas edeceğine dair söz verdi. Ancak Morey, Harden’a verdiği bu sözü tutmadı.

Philadelphia 76ers, Harden’ın istediği kulüp olan LA Clippers ile ara ara konuşsa da bir türlü anlaşmaya varamadı. Anlaşmanın yapılamamasının ardından Philadelphia 76ers’ın oyuncuyla alakalı takas görüşmelerini sonlandırdığını ve oyuncuyu takıma geri döndürmek istediği haberleri ortaya çıktı.

Harden, bu kararın arkasındaki isim Daryl Morey’e öfkeli. Oyuncu, Çin’deki seyahati sırasında Philadelphia 76ers Genel Menajeri Morey hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Daryl Morey bir yalancı ve ben asla onun parçası olduğu bir organizasyonun parçası olmayacağım. Tekrarlıyorum. O bir yalancı ve ben asla onun parçası olduğu bir organizasyonun parçası olmayacağım.”

Harden, yaptığı bu açıklamanın ardından birçok NBA oyuncusundan destek görüyor. Kyrie Irving, Andre Igoudala ve PJ Tucker, Harden’ın yanında olan demeçlerde bulundu.

James Harden’ın adeta öfke kustuğu bu açıklamasına rağmen John Dumas’ın haberine göre  Morey, Harden’ı takımda tutmak istediği için bu açıklamaya cevap vermedi.

x x x x

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler