Nemanja Bjelica, Sırbistan milli takımı kaptanları arasında!

Nemanja Bjelica, Sırbistan milli takımında boşalan kaptanlık koltuğuna oturdu.

Sırbistan milli takımı, 2022 EuroBasket ile 2023 FIBA Dünya Kupası Elemeleri’nde boy göstermeye hazırlanıyor. 28 Ağustos tarihinde Türkiye ile de kozlarını paylaşacak olan milli takımda kaptanlık koltuğu boşaldı. Yerine gelen isimler arasında Nemanja Bjelica da var.

Başantrenör Svetislav Pesic, dün düzenlediği basın toplantısında Milos Teodosic hakkında konuştu. Kaptan Teodosic’in kadrodan çıkarılması gündemi kaplarken, ”Takımın kaptanı kim olacak?” sorusu da dolaşmaya başladı.

”Kendisine milli takımdaki statüsünü ve yerini teklif edemeyeceğimi doğrudan söyledim” diyen koç, konuyla ilgili açıklamasını medyayla paylaştı. Ardından yeni kaptanları açıkladı.

NBA’de kupayı kaldırıp Avrupa’ya yeniden Fenerbahçe Beko ile dönen Nemanja Bjelica takımın kaptanları arasındaki yerini aldı. Vladimir Lucic ile eş kaptan olarak milli formayı sırtına geçirecek.

Svetislav Pesic, “Kaptanlar belirlendi. İki tane olacak. Nemanja Bjelica ile Vladimir Lucic. Bu benim ve oyuncuların arzusu.” dedi.

35 yaşındaki deneyimli oyuncunun takımdan ayrılmasının ardından yeni liderin kim olacağı da merak edilenler arasındaydı. Pesic’in buna da bir cevabı var.

”Bir lider yaratılmaz, koç tarafından belirlenmez, en kötü şey koçun karar vermesidir. Lider, oyun yeteneklerine ve çevrenin ona verdiği desteğe göre belirlenir. Kimseyi lider ilan etmem. Buna gerek yok.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler