Svetislav Pesic, Milos Teodosic hakkındaki sessizliğini bozdu!

Sırbistan milli takım başantrenörü Svetislav Pesic, Milos Teodosic hakkında ilk kez konuştu.

Sırbistan milli takımının kadrosunda değişiklik var. 1 Eylül’de başlayacak 2022 EuroBasket öncesi sürpriz bir kararla Milos Teodosic kadrodan çıkarılmıştı. Deneyimli çalıştırıcı Svetislav Pesic, Teodosic’i kadrodan kesmesinin ardından sessizliğini bozdu.

Koç, Stark Arena’da düzenlediği basın toplantısında günlerdir konuşulan bu konuya açıklık getirdi. ”Kariyerimde ilk kez başıma böyle bir şey geliyor” diyerek sözlerine başladı ve ekledi:

”Kariyerimde ilk kez başıma böyle bir şey geliyor. Takımı bilgilendirmek için zamanım olmadı ve tüm medya Teodosic’in takımdan ayrıldığını yazdı. Sizin yanlış bilgilendirildiğinizi söylemeliyim.

Tabii tüm bunlardan sonra birden fazla gazeteci beni aradı ama bir şey söylemedim. Ben milli takımın başantrenörüyüm. Benim işim milli takımı eğitmek ve takımda barışı sağlamak. Böyle olsun ki devam edebilelim.

Bir süre sonra takıma haber verildi. Teodosic ile de güzel bir konuşma gerçekleşti. Verdiğim karar kolay değil, sadece uzun süredir milli takımda olduğum için de değil. Hiçbir oyuncu için de kolay değil. Bu karara belki biraz şaşırdı ama bu hayatın ve sporun ayrılmaz bir parçası.

Daha önce kendisine milli takımdaki statüsünü ve yerini teklif edemeyeceğimi, şu anda daha fazlasını verebilecek oyunculara yöneldiğimizi doğrudan söyledim. Oturduk ve kararlar aldık.

Takım en iyi oyunculardan değil, en iyi çalışanlardan oluşur ve sadece deneyimli sporculardan değil, aynı zamanda tecrübesizlerden de oluşur. Alınan karar budur. Bana teşekkür etti, ben de kendisine teşekkür ettim ve şimdilik bu kadar.

Yani kimsenin üzeri çizilmedi veya elenmedi, bunun altını çizeceğim.”

Sırbistan, 2022 EuroBasket’te D Grubu’nda mücadele edecek. İlk maçı ise 2 Eylül Cuma günü Hollanda’ya karşı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler