#NBA’de “akıllı yüzük” uygulaması yürürlüğe giriyor

Temmuz ayının sonunda farklı bir formatla sezonun devam etmesi beklenen NBA’de “akıllı yüzük” uygulaması yürürlüğe girecek.

Temmuz ayının sonunda farklı bir formatla sezonun devam etmesi beklenen NBA’de oyuncular akıllı yüzük uygulamasına tabi tutulacak. “Disney Magic Band” olarak da adlandırılan, “smart ring” olarak bilinen akıllı yüzükler, her oyuncunun vücut sıcaklığını, solunum faaliyetlerini ve kalp atış hızlarını ölçecek.

İlgili yüzüğün bu özellikleri sayesinde herhangi bir oyuncunun pandemiye yakalanıp yakalanmadığı kolaylıkla ve üç gün gibi kısa bir sürede tespit edebilecek. Bütün oyuncu ve staff ekibi, bu akıllı yüzük ile gözlemlenecek ve yüzde 90 isabetle coronavirus vakası tespit edilebilecek.

Oyuncular ayrıca anahtar görevi de gören bu icat sayesinde Disney’deki otel odalarına giriş çıkış yapabilecek ve coronavirus ekranlarında gözükebilecek. Normalde Disney World’ün kullandığı ve misafirlere alanda yemek yeme ve hediye alma imkânı sağlayan bu sistem ile oyuncuların kontrolü sağlanacak ve birbirleriyle olan temasları da tespit edilecek.


Kaynak: CNBC

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler