Adam Silver aşısız oyuncular için herhangi bir değişiklik yapılmayacağını açıkladı! #NBA

COVID-19 salgını dünyada etkisini sürdürürken NBA de bu konuya karşı tutumunu koruyor.

Koronavirüs, COVID-19 aşısı, pandemi kelimeleri uzun bir dönem Kyrie Irving’i çağrıştırmıştı. New York eyaletinin aşı kısıtlamasını sporcular ve sanatçılar için kaldırmasıyla bu konu da rafa kaldırılmıştı. Sırada bundan nasibini alacak bir oyuncu daha var: Matisse Thybulle. Adam Silver NBA playoff’lar öncesi konuya ilişkin açıklamalar yaptı.

Aşı konusu bazı takımlar için önem arz ediyor. Çünkü bulundukları eyaletin kuralları aşı olmayan basketbolcuların parkeye çıkmasına izin vermeyebiliyor. Bunun mücadelesini uzun süre veren yıldız Irving sonunda Barclays Center’a kavuştu. Adam Silver da düzenlediği basın toplantısında kalan aşısız oyuncular durumun ne olacağından bahsetti.

Philadelphia 76ers’ta Matisse Thybulle ligde COVID-19 aşısı olmayan oyuncular arasında yer alıyor. Bu akşam da Toronto Raptors’a konuk olacaklar. Ancak Toronto bu konu karşısında biraz katı. Raptors deplasmanına takımla seyahat edemeyecek olan Thybulle’dan yola çıkarak Adam Silver net konuştu: ”Herhangi bir değişiklik olmayacak”.

”Maç oynanan bölgelerin yasalarına göre faaliyet göstermekten başka seçeneğimiz yok. New York’ta olduğu gibi bunlar şehir yönetmelikleridir. Ve Toronto konusunda uymamız gereken Kanada kuralları mevcut.

Kurallar tüm oyuncular tarafından biliniyor. Ve aşı olmamayı seçen herhangi bir oyuncu için Toronto’da oynamalarına izin verilmeme riskinin var olduğunu biliyorlar.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler