Nedim Yücel: ”Yeni hedefimiz birkaç yıl içinde #EuroLeague takımı olmak!”

Frutti Extra Bursaspor GM Nedim Yücel, takımın son dönemdeki yükselişi hakkında önemli açıklamalarda yaptı.

7DAYS EuroCup‘ta Top 16’ya kalma başarısı gösteren Bursaspor son olarak Basketbol Süper Ligi’nde parkeye çıktı. Karşıyaka’ya karşı aldığı galibiyet playoff’un kapısını zorlarken son dönemdeki performansını da bir üst seviyeye taşıdı. Genel Menajer Nedim Yücel takımın şu anki durumunu, teknik ekibi ve gelecek hedeflerini konuştu.

Sezon değerlendirmesi

”İyi bir kadro oluşturduğumuzu düşünüyorduk. Geçen sene Dusan Alimpijevic bize devre arası gelmişti. İyi bir sistemi oturtmak için yaz antrenmanları büyük önem teşkil ediyor. Çok da iyi bir hazırlık dönemi geçirdik fakat birçok maçı öndeyken hep son toplarla kaybettik.

Bunda sezon başında yaşadığımız sakatlıkların ve COVID-19 vakalarının da çok büyük etkisi vardı. Devamında takımda rotasyonlar da yaşandı, gelenler gidenler oldu. Bu süreci atlatıp roller oturunca iyi bir ivme yakaladık ve sezon başındaki hedeflerimize doğru ilerlemekteyiz.”

Hedef EuroLeague!

”Beş yıl önce sahanın bu tarafındaki ilk deneyimimi de burada yaşadım. Camia takımları, müessese takımlarına göre idare edilmesi zor takımlar. Baskı ve beklentiler en üst düzeyde oluyor, hele bizim gibi yüksek bir taraftar potansiyeline sahip bir kulüpseniz.

Beş yılda istediğimiz noktaya yeni geldik diyebilirim. İkinci Lig’de orta seviye bir takımken, şu anda EuroCup’ta Top 16’ya kalan bir takım haline geldik. Şu anda bütün şehir de bize sahip çıkıyor. İlk gün hedefimiz adım adım yukarıya yükselmekti, bunu yapıyoruz.

Üç yıldır Süper Lig’de de iyi bir misyon edindik. Oyuncular buraya gelip kendilerini gösterme fırsatı buluyor, üç yılda altı oyuncuyu EuroLeague’e gönderdik. Yeni hedefimiz birkaç yıl içinde EuroLeague’e oyuncu göndermek değil de kendi yetiştirdiğimiz oyuncuları da A Takım’a yükseltip EuroLeague takımı olmak.”

EuroCup Top 16 serüveni

”Açıkçası çok zor bir gruba düştük. Diğer grup çok daha rahat gözüküyordu. Bizim gruptaki her takım Şampiyonlar Ligi’nde yarı final ya da final oynayabilecek kapasiteye sahip. Burada ilk altı içinde bitirmek çok önemli bir başarı.

Bundan sonrasında da sürpriz sonuçlara gebe bir format var. Artık tek maç oynanacak ve bir takım tur atlayacak. Üç maç oynayarak belki EuroCup Finali oynayacağız. Gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. İlk hedefimize ulaştık ama bununla yetinmeyeceğiz. Sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler