Mersin Üniversitesi’nden Hakemlere Sitem

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nin iddialı ekiplerinden Mersin Üniversitesi Spor Kulübü, 21.12.2014 tarihinde oynanan Mersin Kurtuluşspor müsabakasında yaşanan hakem ve teknik komiser skandallarına ilişkin bir basın açıklamasında bulundu.

Mersin Üniversitesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu, yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ligin kaderini etkileyecek nitelikteki önemli maçlara, bu denli acemi hakem ve kuralları bilmeyen gözlemci atanıyor olmasını yalnızca, söz konusu atamaları yapan arkadaşların bilinçsizliğine ve ciddiyetsizliklerine veriyoruz.

Son yıllarda hakemlerle ilgili olarak kulüplerin dile getirdiği serzenişleri bir türlü anlamak istemeyen MHK’ya, yaptıkları işin önemini ve orada bulunmalarının asıl ve en önemli sebebinin kulüpler olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Maçın hakemleri Mehmet Emin Demir ve Yiğit Aslan’ın acemice davranışları, kaçırdıkları pozisyonlar ve dikkatsizce çaldıkları ya da çalamadıkları düdüklerin yanı sıra, ortak olduğumuz bir maçta adil çalamadıkları düdüklerden dolayı maçtan mağlup ayrılmamıza sebep olmuştur. Birbirine denk olan 2 takımın sahada gösterdikleri mücadeleye gölge düşürmüştür.

Hakemlerin sahada gösterdikleri davranış biçimleri ve yönetim tarzlarının, sporcularımızın ve ekibimizin emeğine, bizlerin özverili çalışmalarına karşı yaptıkları bir saygısızlık olarak gördüğümüzü bildirmek isteriz.

Özellikle Teknik Komiser Serkan Su’ nun henüz maç başlamadan kendi maçımızı görüntülememize engel olması, kuralı kendisine hatırlattığımızda ise “Ben bilmem bu kuralları!” diye cevap vermesi ve aynı zamanda üslup bilmiyor olması, basketbol adına büyük bir gaftır. Sayın Serkan Su’nun bu kuralları bilmemesi normal midir? Madem bu işi yapıyor ve bu işten para kazanıyorsa bu kuralları nasıl bilemez? Ya da çekim yapılamayacağının kural dışı olduğunu ifade ettiği halde, niçin sahada ev sahibi takım dışında başka kamera çekimlerine izin verip, maçı oynayan takıma izin vermemesinin nedeni nedir?

İzlediğimiz ve bulunduğumuz bir çok maçta ve basketbol ortamında, özellikle de son maçta yaşadıklarımızdan sonra Mersin Üniversitesi gibi köklü ve saygın bir kurumu temsil eden sporcu ve idari ekibimizi, saygılı ve insanca davranışlarından dolayı tebrik ediyoruz.

Saygılarımızla

Mersin Üniversitesi Spor Kulübü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler