Erdem Can: ”Resmi olarak açıklamadığımız bir transferimiz var”

Anadolu Efes’in yeni başantrenörü Erdem Can, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman’ın koçluk koltuğunu devretmesinin ardından Anadolu Efes‘in başına Erdem Can geldi. Yeni sezon hazırlıklarını hız kesmeden sürdüren koç Erdem, TRT Spor’a yaptığı açıklamalarda basketbolseverlere yeni bir transfer haberini verdi.

Türk oyuncuların Turkish Airlines EuroLeague arenasında aldıkları kısıtlı sürelere de değinen Erdem Can, takımın eski koçlarına teşekkürlerini ileterek açıklamasını noktaladı.

”Resmi olarak açıklamadığımız bir transferimiz var. Birkaç gün içinde netleşmiş olur. Bu takım kazanma alışkanlığı olan bir takım. Dolayısıyla biz de takım kimyasına uyum sağlayabilecek motivasyona sahip oyuncuları bir araya getirmeye çalıştık.

EuroLeague genelinde Türk oyuncularımızın çok fazla süre almadığı aşikar. Buna iki taraf adına da, iki boyutlu bakmak gerekiyor. Biz şans vermeye hazırız ancak şans verilmekten çok alınır. Oyuncularımız niyetli olduğu sürece biz de sorumluluk vereceğiz.

Ergin Ataman’a Panathinaikos’ta bir Türk koç olarak misyonlarını en iyi şekilde yerine getirecekleri, başarılı bir sezon diliyorum. Takımda çok emeği geçmiş Yakup Sekizkök’e çok çok teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Darüşşafaka’da umarım çok başarılı olur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler