Heyecanla beklenen EuroLeague Final Four 2019’un düzenlenen basın toplantısında mikrofonu eline alan Başkan Jordi Bertomeu, toplantının açılışını gerçekleştiren konuşmayı yaptı.

”Bizim için her zaman resmi hava atışını yapmak müthiş bir keyif olmuştur. Ekim ayında başlayan sezonumuzun en merak edilen bölümü geldi artık. Burada bu organizasyonu gerçekleştirmek oldukça özel. 19 yıldan sonra bir kez daha basketbolun başkenti oluyor Vitoria.

Olağanüstü bir yedi ay yaşadık sezonun başından beri. En olağanüstü sezonlardan birisine tanıklık ettik. Olağanüstü maçlar, muhteşem oyuncu performansları, koçlara tanıklık ettik. Takımlarımızın ve oyuncuların açlığı, her bir maç ve dakikanın önemi… Milyonseverler salonlara gelip maçı izlediler, dijital platformlar rekor rakamlarda yayın gerçekleştirdiler. Bunlar bize daha büyük sorumluluklar yüklüyor.

Basketbol daha önce hiç bu seviyelerde olmamıştı. Gelecek sezona baktığımızda iki yeni takımı daha bünyemize katıyoruz. Şu an son şampiyon burada, yeni bir takım daha var Final Four’da. Hepsine hoş geldin demek istiyorum.”

Dilara Durmuş

İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir