Luca Baraldi: ”Bugünkü ekonomik düzeyde EuroLeague’e gitmek adeta bir facia”

Virtus Segafredo Bologna CEO’su Luca Baraldi, EuroLeague’in geleceği hakkında konuştu.

Virtus Bologna 7DAYS EuroCup‘ta mücadelesini verirken CEO Luca Baraldi de EuroLeague ile FIBA arasındaki anlaşmazlıktan bahsetti. Turkish Airlines EuroLeague’in şu anki durumuna bakarak geleceği hakkında konuşan Baraldi’nin önerisi FIBA ile güçlerin birleştirilmesi.

Geçtiğimiz yıllarda örneklerine tanık olduğumuz takvimlerin sıkışıklığı en büyük problemlerden biri. Taraflar arasındaki anlaşmazlığın Avrupa basketbolu için iyi olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Luca Baraldi, organizasyonda yeni yüzlere ihtiyaç olduğunun da altını çizdi.

Bologna EuroCup’ta üç galibiyet, iki mağlubiyet ile yollarına ilerlerken Baraldi, günümüz ekonomisinde EuroLeague’e gitmenin de ne kadar maliyetli olduğuna da değinmeden geçmedi.

”FIBA ile EuroLeague arasındaki anlaşmazlık Avrupa basketbolu için iyi değil. Eşsiz bir yarış ortamı için güçlerini birleştirmeleri önemli olabilirdi. Suçluyu aramak değil de var olan bu çatlağı kimin iyileştirebileceğini sorgulardım.

Bugünkü ekonomik düzeyde EuroLeague’e gitmek adeta bir facia. Ben olsam yönetimi sıfırlardım ama onları tanımıyorum ve kendime bu yargılarda bulunma iznini vermiyorum. Jordi Bertomeu’ya büyük saygım var. Ancak yeni yüzlere ihtiyaç var.”


Kaynak: Corriere dello Sport

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler