Jaren Jackson Jr.: “100 bin dolarlık takı ve 300 bin dolarlık kıyafet aldım”

Memphis Grizzlies forması giyen Jaren Jackson Jr., NBA’e geldikten sonra kazandığı ilk 1 milyon dolarla neler yaptığını anlattı.

NBA’e adım atan basketbolcular henüz 20’li yaşlarına bile adım atmadan birer milyoner haline geliyorlar. Jaren Jackson Jr. da onlardan biri konumunda. 2018’de Memphis Grizzlies tarafından dördüncü sıradan draft edilerek 29.28 milyon dolarlık bir kontrata imza atan Jaren Jackson, henüz 18 yaşındayken bir milyoner oldu.

Şu an 22 yaşında olan oyuncu GQ Sports Youtube kanalında katıldığı bir programda ilk 1 milyon dolarını nasıl harcadığını anlattı. Yaklaşık 30 milyon dolarlık bir kontrata imza attığında bunun kendisine çılgınca geldiğini ifade eden Jackson Jr., öncelikle 200 bin doları yatırım yapmaya ayırdığını dile getirdi:

“Çok fazla paranız olduğunda yatırım yaptığınıza emin olmalısınız. Bir fona yatırabilir veya size paranızı nasıl harcamanız gerektiğini söyleyecek insanları etrafınıza toplayabilirsiniz. Basketbol kariyerinizin sonsuza kadar sürmeyeceğinin farkında olmalısınız.”

Jaren Jackson Jr. yatırım yaptıktan sonra paranın kalan kısmıyla kendisine 50 bin dolar değerinde altın bir Rolex, sonrasında da 100 bin dolar değerinde takı ve mücevher aldığını söyledi. Ardından da 50 bin dolara bir apartman dairesi aldığını belirtti.

Küçüklüğünden beri müziğe çok ilgili olduğunu anlatan genç oyuncu, 50 bin dolarlık bir harcama daha yaparak kendisine stüdyo ekipmanları edindiğini söyledi.

İlk draft edildiğinde ehliyeti olmadığı için araç satın alamadığını belirten Jackson Jr, ehliyet sahibi olduğu gibi kendisine bir araç aldığını ve bol bol seyahat ettiğini de belirtti:

“Siyah bir Range Rover aldım. 100 bin dolar verdim. Sonrasında arkadaşlarımla beraber bir sürü yere seyahat ettim. Bu seyahatlerde de yaklaşık 80 bin dolar harcama yaptım.”

Jaren Jackson Jr. en büyük harcamayı ise kıyafetlerine ve stil danışmanına yaptığını söyledi. Giyim tarzının kendisi için çok önemli olduğunu dile getiren oyuncu, bu uğurda 300 bin dolar para harcadığını dile getirdi.

Son olarak kalan 70 bin doları ise Jaren Jackson Jr.’ın kendi ifadesiyle ‘harcadığı en iyi 70 bin dolar’ oldu. Genç oyuncu bu parayı yakın arkadaşlarına, ailesine ve çevresinde sevdiği insanlara dağıttığını açıkladı.

“Beni her daim sevmiş olan insanları umursuyorum. Tüm hayatım boyunca bana sevgisini veren insanlara minnettarlığımı göstermek istedim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler