#WNBA parkelerinde Brittney Griner anılacak

WNBA, Rusya’da cezaevinde olan Brittney Griner’ı sezon boyunca basketbol parkelerinde anacak.

Mart ayında havalimanında tutuklandığından beri Rusya’da cezaevinde olan Brittney Griner, basketbol parkelerinde anılacak. WNBA, oyuncunun baş harflerinin ve forma numarasının 2022 sezonunda maçların oynanacağı 12 spor salonunda yer alacağını duyurdu.

Brittney Griner
wnba.com

WNBA Başkanı Cathy Engelbert konuyla alakalı olarak aldıkları kararı şu şekilde açıkladı:

“2022 sezonu başlarken Brittney Griner’ı basketbolda ve topluluğumuzda yaptıklarımızın ön saflarında tutuyoruz. Brittney’i eve geri getirmek için de çalışmaya devam ediyoruz.”

Lig yönetimi ayrıca Brittney Griner’ın kontratlı oyuncusu olduğu Phoenix Mercury’nin bu sezon özelinde kadro ve maaş sınırlamaları bakımından bir muafiyete sahip olacağını belirtti.

UMMC Ekaterinburg forması giyen Brittney Griner mart ayının ilk günlerinde Rusya’dan ABD’ye dönmeye çalışırken valizinde kenevir yağı bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Son olarak mart ayının ortasında alınan kararla tutukluluk süresi 19 Mayıs’a kadar uzatılan Griner’ın kaderinin bu ay içinde belli olması bekleniyor. 31 yaşındaki oyuncunun uyuşturucu kaçakçılığı suçundan 10 yılla yargılanması da ihtimaller arasında gösteriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler