Zach LaVine: “Hak ettiğim kontratı almak istiyorum” #NBA

Chicago Bulls forması giyen Zach LaVine, sezon sonu röportajında yazın bitecek kontratına dair açıklamalarda bulundu.

Zach LaVine‘in Chicago Bulls ile olan sözleşmesi bu yaz sona eriyor. Yıldız oyuncunun sözleşmesinin bitmesiyle birlikte serbest oyuncu pazarında şansını denemesi bekleniyor. LaVine’in büyük ihtimalle Chicago Bulls’a yeniden imza atacağı düşünülse de oyuncunun beklediği boyutta bir teklif alamadığı takdirde başka takımlarla anlaşma yoluna gitmekten çekinmeyeceğinden söz ediliyor. Zach LaVine de verdiği sezon sonu röportajında bu durumu onaylıyor:

“Beş yıldır buradayım ve kalbimde burası önemli bir yere sahip. Ancak bir iş olarak yaklaşıp bu kararı almalıyım. Kesin döneceğim ya da kesin ayrılacağım demiyorum. Kendimin ve ailemin geleceği için bu kararı almam gerekiyordu. Listemi yapmalı ve yaz aylarında herkesle görüşmeliyim.”

Zach LaVine’in maksimum kontrat beklentisinde olduğu bir süredir biliniyor. 27 yaşındaki oyuncu da bu beklentisini kabul ediyor:

“Benim için önemli. Değer verildiğiniz kadar ödeme alırsınız. Kendimi ligdeki en üst düzey oyunculardan biri olarak görüyorum ve bunu son dört yıldır kanıtladığımı düşünüyorum.”

Zach LaVine için yapılacak kontrat pazarlıklarında Chicago Bulls’un eli rakip takımlardan daha güçlü durumda olacak. Diğer ekipler LaVine’e en fazla dört yıl 160 milyon dolar değerinde kontrat teklif edebilecekken, Bulls ligin maaş yönetmelikleri sayesinde beş yıl 212 milyon dolarlık bir kontrat teklifinde bulunabilecek.

Beş sezondur Chicago Bulls forması giyen Zach LaVine son dört sezonu da 20 sayının üstünde sayı ortalamasıyla tamamladı. Bu sezon da 67 maça çıkan yıldız oyuncu maç başına 24.4 sayı ortalaması tuttururken, bunun yanına 4.6 ribaund ve 4.5 asist katkısı ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler