Geri1 of 6

I

Yazı: Zach Lowe, ESPN

Tarih: 14 Mayıs 2020


Bundan birkaç sene önce Jud Buechler’in kızı Relly Los Angeles Uluslararası Havaalanı’nda yürürken uzun süre boyunca babasıyla takım arkadaşlığı yapmış birine rastladı: Scottie Pippen’a. Babasına durumu haber veren bir mesaj attı, hemen ardından telefonu çaldı.

Buchler’in, kızından şöyle bir ricası oldu: “Relly hemen geri dön ve kendini tanıt. Baban için yaptıkları nedeniyle ona ne kadar minnettar olduğunu söyle.”

Bunun üstüne Relly, Pippen’ın yanına gitti.

“Relly’e çok iyi davranmış.” diyor Buechler ve devam ediyor: “Bu olay Pippen’ı kızımdan bunu rica edecek kadar çok sevdiğimin göstergesi benim açımdan.”

Andrew D. Bernstein/NBAE/Getty Images

Söz konusu Pippen olduğunda eski takım arkadaşlarının, özellikle de Buechler gibi Chicago Bulls’a Michael Jordan’ın kısa emeklilik döneminde katılıp Jordan geri döndüğünde de takımda kalan oyuncuların, cümleleri genellikle sevgi içerikli oluyor. Chicago ile 1995 yılında anlaşmış olan Randy Brown, Pippen’la yaptıkları her telefon konuşmasının sonunda Pippen’a onu sevdiğini söylüyormuş.

1998 senesinde NBA şampiyonluğunu kazanmalarının ardından takım olarak yedikleri son akşam yemeğinde Phil Jackson, oyuncularını koçların ve eşlerin olmadığı özel bir odada bir araya topladı. Her birinden bir takım arkadaşlarının şerefine kadeh kaldırmalarını istedi. Buechler, Pippen adına yaptı bunu.

Buechler’ın anımsadığına göre aşağı yukarı şunları söylemiş: “Umarım Scottie iyi bir yere gider ve gittiği yerde de hak ettiği gibi, daha iyi para kazanır.”

Geri1 of 6

I

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir