Doğuş Özdemiroğlu: “Milli takımın bir yeniliğe ihtiyacı var gibi görünüyordu”

Doğuş Özdemiroğlu, Darüşşafaka ile sözleşmesini iki yıl uzattığı imza töreninde sorularımızı yanıtladı.

Doğuş Özdemiroğlu, takımı Darüşşafaka ile olan sözleşmesini bugün iki yıl daha uzattı. Düzenlenen imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özdemiroğlu, TrendBasket editörü Hüseyin Karagöz’ün yönelttiği soruya da yanıt verdi.

A Milli Basketbol Takımının önemli parçalarından birisi olan Doğuş Özdemiroğlu, milli takımdaki hoca değişikliği ve takımın başına Ergin Ataman’ın geçmesi hakkında sorulan soru doğrultusunda düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Milli takıma Orhun Ağabey döneminde gitmeye başlamıştım. Darüşşafaka’da A Takıma ilk çıktığımda da takımın başında o vardı. O yüzden görevden ayrılmasına biraz üzüldüm açıkçası. Ancak milli takımın bir yeniliğe ihtiyacı var gibi görünüyordu. O yüzden de Ergin Ataman getirildi.”

“Önümüzde çok önemli bir Avrupa Şampiyonası bulunuyor. Milli takımın bence bir başarıya ihtiyacı var. Ondan sonra milli takım izleme deneyiminin de milli takıma olan bakış açısının da değişeceğini düşünüyorum. Bir iki kıvılcım yaktıktan sonra bu jenerasyonun hayran seviyesinin çok üst seviyelere taşınacağına inanıyorum. Şu anda ihtiyacımız olan şey bizi ateşleyecek bir iki galibiyet.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler