Semt77 Yalovaspor, TBF’ye kural hatası başvurusunda bulundu! #BSL

Semt77 Yalovaspor, hafta sonu oynadığı Aliağa Petkimspor maçının son bölümlerindeki hakem kararları sebebiyle TBF’ye başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Aliağa Petkimspor ve Semt77 Yalovaspor dün oynanan ING Basketbol Süper Ligi maçında karşı karşıya geldi. Ligde kalma yarışını doğrudan ilgilendiren bu mücadelede kazanan taraf Sean Armand’ın son saniye basketiyle Aliağa oldu. Ancak konuk takım, yaptığı açıklamayla son bölümlerdeki hatalar gerekçesiyle Türkiye Basketbol Federasyonu’na başvuruda bulunduğunu duyurdu.

Semt77 Yalovaspor maç sonunda hakemlerin üç ayrı hataya imza attığını iddia etti. Sosyal medya hesabından son bölümlerin videosunu yayınlayan kulüp, ilk hatanın 7 saniye kala kenardan topun oyuna sokulduğu esnada geldiğini belirtti. Yalovaspor, rakibinin topu beş saniyelik sınırı aştıktan sonra oyuna soktuğu iddiasında bulundu.

Yalova ekibi ikinci hatanın ise topun ortada kalan bir pozisyonda hakemin, Aliağa Petkimsporlu oyuncunun ellerinin topa temas etmemesine rağmen hava atışı vermesi noktasında gerçekleştiğini ifade etti. Semt77 Yalovaspor son olarak da kenardan oyuna sokulan topun Sean Armand’a verildikten sonra maç saatinin geç başladığını iddia etti. Kulüp durumu şu şekilde özetledi:

“Verilen iki hatalı kararın ardından Petkimsporlu oyuncu maçın bitimine 1.2 saniye kala kenarda topu oyuna sokuyor ancak maç saatinin geç başlaması sonucunda top oyuna girdikten 1.59 sn sonra top Petkimsporlu oyuncunun elinden çıkıyor ve kurallara göre geçersiz olması gerekiyor.”

Semt77 Yalovaspor, paylaşımını şu ifadelerle sonlandırdı:

“Paylaşmış olduğumuz görüntülerde de açıkça görüldüğü üzere haklı itirazımızın Türkiye Basketbol Fedarasyonu tarafından da kabul edileceğine inancımız tamdır.”

TBF cephesinden henüz konuyla alakalı bir açıklama gelmedi. Kararın ne yönde olacağı ING Basketbol Süper Ligi’nde küme düşme hattının kaderini tamamen değiştirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler