Selçuk Ernak ve Doğuş Özdemiroğlu iki yıl daha Darüşşafaka’da! #BSL

Selçuk Ernak ve Kaptan Doğuş Özdemiroğlu kendilerini iki yıl daha Darüşşafaka’ya bağlayan sözleşmelere imzalarını attılar.

Darüşşafaka, başantrenörü Selçuk Ernak ve kaptanı Doğuş Özdemiroğlu ile birlikteliğini uzattı. İkili, Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda bugün düzenlenen törende iki yıllık kontratlara imzalarını attı.

Törende sözü ilk olarak Darüşşafaka Başkanı Abdurrahman Saruhan aldı. Saruhan, iki ismin de önemli teklifler almış olmalarına rağmen kulüpte kalmayı tercih ettiklerini söyledi. Başkan, Doğuş’un EuroLeague ekiplerinden de teklif aldığını dile getirdi:

“Selçuk Ernak da Doğuş da daha yüksek teklifler almış olmasına rağmen fedakarlıklar yaptılar ve Darüşşafaka’nın huzurunu tercih ettiler. Selçuk hoca Türkiye’nin en büyük basketbol entelektüellerinden birisi. Doğuş da genç yaşına rağmen daha şimdiden bize formasını tavana, Yalçın Granit ve Mehmet Baturalp gibi efsanelerin yanına asmanın hayalini kurduruyor.”

Selçuk Ernak ve Doğuş Özdemiroğlu da düşüncelerini dile getirdi. Koç, mutluluğunu, “Ben 3.5 senedir bu ailenin içindeyim. Kariyerimi bu ailenin içinde sürdürmek mutluluk verici. Bizim bu kulüple dokumuz çok uyuştu. Bizim amacımız da bu dokuya uygun isimlerle kadroyu ve ekibi kurmak.” diyerek ifade etti.

https://twitter.com/TrendBasket/status/1516002985721180161

Sözü son olarak alan Doğuş Özdemiroğlu da hislerini şu sözlerle tanımladı:

“Benim için çok heyecanlı bir gün. Burada çok uzun süre geçirdim ama her sözleşme bitimi yaklaştığında heyecanlanıp burada kalınca mutlu oluyorum. Bu kulüp kimliği olan bir kulüp. Ben bunun daha bir başlangıç olduğunu düşünüyorum ve ileride daha büyük başarıların da geleceğine inanıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler