”Danuel House bir yıldız olsaydı #NBA böyle bir karar veremezdi!”

Bu sözler Washington Post gazetesi yazarı Ben Golliver’a konuşan anonim bir isme ait. Danuel House’a yakın olduğu bilinen bu isim soruşturmanın adaletsiz ilerlediğini belirtiyor.

Houston Rockets’ın oyuncusu Danuel House’un Bubble’da kaldığı hotel odasına izinsiz şekilde bir kadın personeli almasıyla başlayan olaylar yine House’un kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle Bubble’dan atılmasıyla son bulmuştu.

Bu durum karşısında konuşan ancak ismini açıklamak istemeyen bazı insanlar, durumun adaletsiz olduğunu, House’un adeta bir günah keçisi olarak kullanıldığını söyledi.

”NBA güvenlik nedeniyle masum olduğunu kanıtlanana kadar House’u tam bir suçlu muamelesi yaptı. Güvenlik algıları onlar için her şeyden daha öncellikli, bu konuda NBPA (NBA Oyuncular Birliği) kendini elleri kolları bağlı hissediyor.İnsanlar ne zaman bir sendika, yargı sürecinden bahsetse NBA hemen ”Güvenlik, emniyet,emniyet” diye çıkışıyor. Bunun bir dengesinin olması lazım. Danuel House eğer bir yıldız olsaydı, NBA böyle bir karar veremezdi. Onu herkese örnek olsun diye kullandılar.”

Bu olayların ardından Houston Rockets, Batı Konferansı yarı final serisinde Los Angeles Lakers’a 4-1 elenerek bu sezona veda etmişti.

Ne olmuştu?


Kaynak: Washington Post / Ben Golliver

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir