NBA’de heyecan playoff karşılaşmalarıyla devam ederken Denver Nuggets yıldız oyuncusu Nikola Jokic’in durdurulamaz performansıyla Los Angeles Clippers’ı bir kez daha mağlup etmeyi başardı. 

Seriyi 3-1’den 3-3 taşıyan Denver cephesinde büyük bir mutluluk gözlere çarparken maç sonunda konuşan Jamal Murray takım arkadaşını dünyanın en iyi oyuncusu ilan etti, ancak bu gece için.

Jamal Murray: ”Jokic tek ayakla step backs* atıyor. Bu bir takım çalışmasıydı ancak Joker (Nikola Jokic) kesinlike bizi maç boyunca taşıdı. Bu gece için onun dünyanın en iyi oyuncusu olduğunu söyleyebilirim.”

Los Angeles Clippers ile Denver Nuggets arasında oynanacak serinin yedinci ve son maçı Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece TSİ 04.00’da başlayacak.

Jokic daha önce yaptığı açıklamada takım olarak üzerlerinde bir baskı olmadığını ve tüm baskının Clippers cephesinde olduğunu ifade etmişti.

*Step back: Basketbolda geri çekilerek atılan şutlara denir. Bunu en iyi yapan isimlerden biri James Harden. Jokic bunlardan art arda tek ayak üzerinde attı.


Kaynak: ESPN

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir