Geri1 of 2

Bronz madalyanın sahibi Yunanistan’ı yerle bir eden Belçika oldu!

EuroBasket Women 2017’nin sürpriz takımı Yunanistan ve Belçika bronz madalya için karşılaştı. Belçika’nın oyunun tamamını kontrol ettiği maçta 33 sayılık dev bir fark oluştu. 78-45’lik skorla kazanan Belçika, bronz madalyanın sahibi oldu.

Karşılaşmanın ilk sayıları Vanloo ile Belçika’dan gelse de Yunanistan 6-0‘lık bir seriyle karşılık verdi ve durumu 3-6‘ya getirdi. Bu seriyi durduran isim KBL’den de tanıdığımız Wauters olurken, Nikolopoulo’nun basket-faulü farkı tekrar açtı (5-9). Bu anlarda takımını sırtlayan Wauters üst üste bulduğu sayılarla skorda eşitliği sağlarken Meesseman’ın basketiyle Belçika, ilk çeyreğin son yarısına önde girdi (11-9). Çeyreğin bitimine iki dakika kalana kadar ekipler karşılıklı isabetlerle oynanırken Belçika’nın son iki dakikadaki serisi farkı 9 sayıya çıkardı ve ilk çeyrek 24-15 Belçika üstünlüğüyle son buldu.

İkinci çeyreğe Yunanistan’dan Fasoula’nın sayılarıyla başlanırken, Belçika’nın ilk sayıları serbest atış çizgisinden Carpreaux ile geldi (26-18). Fasoula ve Kaltsidou’nun art arda gelen isabetleriyle fark dört sayıya kadar inse de, Mestdagh’ın üst üste bulduğu sayılar farkı çift haneye çıkardı (32-22). İlk on dakikaya oranla dengeli oynanan çeyreğin son beş dakikası karşılıklı basketlerle geçerken Belçika, 40-29 ile soyunma odasına önde giden taraf oldu.

fiba.com

fiba.com

İkinci yarıya Meessema’nın sayılarıyla başlanırken Yunanistan cephesinden karşılık veren isim Kaltsiou oldu (43-31). Wauters’ın çeyreğin ikinci dakikasında bulduğu basketin ardından yaklaşık dört dakika skor sessizliği ile geçti (45-31). Bu sessizliği bozan isim Meesseman olurken Raman’ın da sayılarıyla fark 19‘a çıktı (50-31). Yunanistan için kabus gibi geçen bu çeyreğin kalan bölümünde Maltsi karşı koymaya çalışsa da 11 sayı bulan Belçika, son on dakikaya 61-36 önde girdi.

Yunanistan’ın üçüncü periyottaki korkunç hücum performansı son on dakikada da devam etti. Linskens ile skor üretmeye devam eden Belçika, Mestdagh’ın da sayılarıyla 69-36 öne geçmeyi başardı. Yunanistan cephesinde ise ilk sayılar uzun bir aradan sonra yine Maltsi’den geldi (69-38). Son çeyreğin etkili ismi Linskens, skor üretmeye devam ederken Hendrickx ve Geldof’un da isabetleriyle fark 37 sayıya çıktı (75-38). Maçın geri kalan kısmı 7-3 Yunanistan üstünlüğüyle geçildi (78-45). Bu sonuçla beraber Yunanistan’ı adeta güle oynaya mağlup eden Belçika, EuroBasket Women 2017’de bronz madalyanın sahibi oldu!

Geri1 of 2

Bronz madalyanın sahibi Yunanistan’ı yerle bir eden Belçika oldu!

İlknur Kara

İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir