Brittney Griner’ın savunma ekibi, hakim kararına itiraz etti!

Hakkında dokuz yıla kadar tutukluluk kararı verilen Brittney Griner için savunma ekibi çalışmalarını sürdürüyor.

Mart ayından bu yana Rusya’da yargılanan WNBA yıldızı Brittney Griner için son karar geçtiğimiz haftalarda verilmişti. Mahkemeden, uyuşturucu kaçakçılığından yargılanan Griner hakkında dokuz yıla kadar hapis cezası çıkmıştı.

Son karar verilmeden önce takas yapılabileceği gündeme geldiyse de süreç olumsuz yönde ilerlemişti. Bugün CNN’de yer alan habere göre Brittney Griner’ın savunma ekibi, hakim kararına itiraz etti.

All-Star oyuncunun avukatı “Brittney Griner’ın savunma ekibi, Khimki mahkemesinin kararına itiraz etti” ifadelerini kullandı. ABD Dışişleri Bakanlığı, onun haksız yere gözaltına alındığını düşünmekte.

Olası takas durumunda Griner karşılığında Rus silah tüccarının ülkesine verileceği söyleniyordu. Bu konuyla ilgili ise ”Hükümlü Rusya ve ABD vatandaşlarının takası konusunda oldukça hassas olan bu konu, başkanlarımızın belirlediği kanallar üzerinden tartışılıyor.” cümleleri aktarıldı.

Kararın verileceği duruşmada Griner suçunu kabul etmiş, bağışlanabilecek bir hata yaptığını dile getirerek kendisini savunmuştu: Kimseyi incitmek ve Rusya’daki hiçbir kuralı çiğnemek istemedim. Bağışlanabilecek bir hata yaptım, burada hayatımı sona erdirmeyecek bir hüküm vereceğinizi umuyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler