Brittney Griner, 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı!

Brittney Griner, Rus mahkemesi tarafından suçlu bulundu ve 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bugün duruşması görülen Brittney Griner davasında nihai karar verildi. Rus mahkemesi, Griner’ın uyuşturucu taşıma iddiasıyla yargılandığı ve savcının 9.5 yıl hapis cezası talebinde bulunduğu davada suçlu olduğuna kanaat getirdi. Bunun sonucunda mahkeme, Amerikalı oyuncuya 9 yıl hapis cezası verdi.

UMMC Ekaterinburg forması giyen Brittney Griner, 17 Şubat tarihinde Rusya’dan ABD’ye dönüşü esnasında havalimanında tutuklanmıştı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada Griner’ın bagajında uyuşturucu madde tespit edildiği belirtilmişti.

İlk aşamada Brittney Griner’ın uyuşturucu taşıma suçundan 10 yılla yargılanacağı ifade edilmişti. Bu dönemde tutukluk süreci birden fazla kez uzatılan basketbolcu için ABD hükümetinin mahkum değişimi görüşmelerinde bulunduğu ve Griner karşılığında Amerika’da cezaevinde bulunan Rus silah kaçakçısı Viktor Bout’un teklif edildiği biliniyordu.

31 yaşındaki oyuncu, bugünkü duruşmada sözü aldığında, “Kimseyi incitmek ve Rusya’daki hiçbir kuralı çiğnemek istemedim. Bağışlanabilecek bir hata yaptım, burada hayatımı sona erdirmeyecek bir hüküm vereceğinizi umuyorum.” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler