Kevin Durant takımın düşmesiyle alakalı tüm sorumluluğu üstleniyor! #NBA

Brooklyn Nets yıldızı Kevin Durant takımın düşüş sebeplerinden biri olarak kendini görüyor.

NBA’de normal sezonun tamamlanmasına az bir süre kaldı. Brooklyn Nets de 16 Nisan’da başlayacak playoff’lar öncesi play-in turnuvasında ter dökecek. Zirveden dokuzuncu sıraya kadar düşen Nets’te sorumluluğu Kevin Durant üstlendi.

Ocak ayının ortasında sakatlanarak yaklaşık 1,5 ay kaçıran KD takımın düşüşünden kendini sorumlu tutuyor: ”Dürüst olmak gerekirse sezonumuzun sakatlığım yüzünden raydan çıktığını düşünüyorum. Durumu iyi bir basketbol takımı değilmişiz gibi bakmıyorum. Kyrie ve ben oynamıyorken kadronun devamlılığı yoktu. Hepimiz parkeye birlikte çıktığımızda sahip olduğumuz şeyi seviyorum.”

Durant’in sakatlığının üzerine Brooklyn Nets’te birçok sıkıntı yaşanmıştı. Kyrie Irving’in iç sahada oynayamaması, James Harden’ın sakatlanması, takıma yeni katılanların alışma süreci gibi. Yıldız basketbolcuya puan tablosuna bakıp bakmadığı hakkında da soru soruldu.

”Kimin umrunda? Kiminle oynarsak oynayalım biz oyunumuzu oynarız. Kimle oynadığımız umurumda değil. Play-in’de olmamız umurumda değil. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Yalnızca iyi bir takımla karşılaştığımızda ya da playoff’lar yaklaşırken değil, sahaya çıktığın her saniye şampiyon olmak istiyorsun. Bence şampiyon olmak alışkanlıklarda, iş ahlakına gösterdiğin özende yer alıyor. Burada hiç yüzük kazanamayan birçok şampiyon var.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler