NCAA March Madness heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. March Madness öncesi taraftarların internet üzerinden turnuvadaki tüm maçların galibini tahmin ettiği “bracket” denilen turnuva ağaçları ilk günden basketbol tutkunlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Sürprizlerle dolu ilk günün sonunda yapılan milyonlarca turnuva ağacının sadece %1’lik kısmı hala tüm maçları doğru bilmiş durumda. Maçların analizini saatlerce yapıp, kafa yoran ve yaptığı turnuva ağacına gönülden inanan milyonlarca basketbol tutkunu, ilk günden beklentilerinin altında kaldılar. Turnuvayı özel kılan özelliğinin birçok sürprize yer alması insanları yine ters köşeye yatırdı.

Maryland ve Minnesota ekiplerinin favori oldukları ilk tur maçlarında yenilmeleri çoğu turnuva ağacına elveda dedirtti. Yorumcular kalan %1 lik ağaçların da çok dayanmayacağını, ilk turda kalan 16 maçlar sonunda büyük ihtimalle onların da biteceği görüşündeler. İlk turda kalan 16 maç bugün oynanacak.

Yunus Emre Demirkol

Amerika'da lise okumuş tam bir basketbol tutkunuyum. İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği Öğrencisiyim. Amerika'da canlı izlediğim oyuncuları NCAA Basketball liginde izlemek bana büyük keyif veriyor ve ben de NCAA, NBA ile ilgili haberler yapıyorum. İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir