Bitime 15 saniye kala, BİR sayı öndeyken rakibine faul yaptı! Sonuç? | #MarchMadness

NCAA March Madness ilk turunda birbirinden çekişmeli geçen maçlar arasında kuşkusuz Vanderbilt ile Northwestern arasında oynanan maç vardı. Northwestern, kolej tarihinde ilk kez katıldığı turnuvada ilk galibiyetini 68-66’lık skorla aldı. Ancak maça damgasını vuran olay Vanderbilt oyun kurucusunun maç sonunda bir sayı önde olmalarına rağmen rakibine faul yapması oldu.

Başa baş giden maçta 17,8 saniye kala bulduğu turnikeyle bir sayı öne geçen Vanderbilt, ilk turu geçmek için tek gerekenin son topu iyi savunmak olduğunu biliyordu. Ancak oyun kurucuları o anki heyecanla kendilerini bir sayı geride sandı. Koçunun da heyecanla el kol hareketi yaptığını görünce faul yapması gerektiğini sanan Matthew Fisher-Davis, rakibine 15 saniye kala faul yaptı. Çizgide hata yapmayan Northwestern, ilk galibiyetine uzandı.

Maç sonrası Vanderbilt ekibinde büyük hayal kırıklığı vardı. Koç Drew “Basketbol böyle bir şey, o anki heyecanla Matthew bizi geride sandı. Ben ona adamını savunması için bağırıyordum. Biz bir takımız, Matthew ile hepimiz gurur duyuyoruz. O olmasa turnuvaya bile katılamazdık.” şeklinde açıklamada bulundu. Maçtan sonraki röportajlarda üzgünlüğü ve şaşkınlığı yüzünden belli olan Matthew, “O an neden öyle düşündüğümü bilmiyorum. Aptalca bir hataydı ve mağlubiyetimize neden oldu.” dedi.

Turnuvada ilk tur bugün oynanacak 16 maçla devam edecek.


Orijinal kaynak | Vanderbilt’s Matthew Fisher-Davis takes blame for late foul — with lead – ESPN

VIDEO | ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler