Euroleague, Ergin Ataman ve Panathinaikos’a yanıt verdi

Euroleague Basketball, Ergin Ataman ve Panathinaikos’un açıklamalarına yanıt verdi.

Turkish Airlines EuroLeague Playoff aşamasında Panathinaikos AKTOR, kendi evinde oynadığı ilk maçı Maccabi Playtika Tel Aviv’e 87-91’lik skorla kaybetti.

Mücadelenin ardından hakemleri eleştiren Ergin Ataman ve Euroleague yönetimini hedef alan açıklamalarda bulunan Panathinaikos cephesine Euroleague Basketball’dan cevap geldi.

Panathinaikos ve Ergin Ataman’ın yaptığı açıklamalardan dolayı hayal kırıklığı yaşadıklarını dile getiren Euroleague, bu açıklamalar sebebiyle ve Ergin Ataman’ın 24 Nisan Çarşamba günü basına zorunlu olarak açık olan antrenmanda basın mensuplarının görevlerini yapmasını engellemesi nedeniyle disiplin soruşturulmasının başlatıldığını ifade etti.

Euroleague Basketball’un Panathinaikos organizasyonuna ve mirasına olan saygısının sorgulanmaya açık olmadığı dile getirilirken ligdeki tüm kulüplere eşit saygı gösterildiği belirtildi.

Euroleague Basketball, Ataman ve Panathinaikos ile birlikte ligdeki diğer takım ve bireyleri bu tarz açıklamalardan ve davranışlardan kaçınmaya, EuroLeague’in temsil ettiği değerleri öne çıkarmaya davet etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler