NCAA oyuncusu Mikey Williams, 28 yıl hapse girebilir

Memphis Tigers forması giyen Mikey Williams, 28 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

2024 NBA Draftı’nda ilk turdan seçilmesine kesin gözüyle bakılan Mikey Williams, hapishane cezasıyla karşı karşıya kaldı. Genç oyuncu, altı farklı suçtan hakim karşısına çıkacak.

Mikey Williams, geçtiğimiz Nisan ayında San Diego bölgesindeki evinde bir araca ateş ettiği iddiasıyla tutuklanmıştı. Ancak 19 yaşındaki oyuncu, kefaletle serbest kaldı.

Polis raporlarında Williams’ın evinden çıkan insanlarla dolu bir arabaya silahla ateş ettiğini belirtildi. Rapora göre araba birçok yerden hasar aldı ancak araç içinde hiç kimse yaralanmadı. Williams, bu suçlardan dolayı toplam 28 yıl hapis cezası alabilir.

The Associated Press’e göre Yargıç Sherry M. Thompson-Taylor, geçtiğimiz Salı günü Williams’ın altı ağır silah suçlamasıyla yargılanmasına karar verdi. Oyuncu, 24 Ekim’de hakim karşısına çıkacak.

Salı günkü duruşmada verilen ifadeye göre arabanın içinde ilk başta düşünüldüğü gibi beş değil altı kişi olduğunu ortaya çıkardı ve arabanın içinde bulunan kişiler, Williams’ın onları tehdit ettiğini ve bu durumun daha fazla suçlamanın eklenmesine yol açabileceğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler