22-30 Eylül tarihleri arasında İspanya’da düzenlenecek FIBA Kadınlar Basketbol Dünya Şampiyonası’na katılacak olan A Milli Kadın Basketbol Takımımız, bugün Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen medya gününde basınla bir araya geldi. Başantrenör Ekrem Memnun önemli açıklamalarda bulundu.

Takımın hayallerine ve hedeflerine vurgu yapan Ekrem Memnun, maç maç ilerleyeceklerini belirtirken takımın sahip olduğu tecrübenin altını çizdi.

Deneyimli çalıştırıcı, “Milli takımda oluşturmak istediğimiz kültürümüzün büyük kısmını yeni gelen arkadaşlarımıza anlatma şansımız oldu. Biz her sene en önemli hazırlık dönemini Slovenya’da geçiriyoruz. Oyuncular orayı çok seviyor. Çok iyi bir çalışma ortamı var. Kampın iyi geçeceğini düşünüyorum. Büyük hayallerimiz ve hedeflerimiz var. Maç maç bakacağız. Hedeflerimize ulaşacak motivasyon ve tecrübeye sahibiz” ifadelerini kullandı.

Takımın en önemli parçalarından birisi olan Işıl Alben ise kamp ortamını yorumlarken turnuvayı da değerlendirdi. Türkiye’nin en kritik maçını Avustralya ile oynayacağını söyleyen oyuncunun sözleri şu şekilde:

“Burada güzel bir ortam var. Burada olmaktan ve milli takım formasını taşımaktan gurur duyuyorum. En kritik maçımız Avustralya ile olacak. Onları yenersek madalya için önümüz açık diye düşünüyorum. Çok istikrarlı bir takımız. Tüm büyük organizasyonlarda başarıyı yakalamış bir ekibiz. Kadromuzda gençleşme oluyor. Tecrübeli isimlerin genç isimlerle kaynaşması çok önemli.”

Barış Cevahir

baris.cevahir@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir