Ekrem Memnun: “Takımıma çok güveniyorum”

Türkiye A Kadın Milli Takımı, düzenlenen medya gününde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

FIBA 2023 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek Türkiye A Kadın Milli Takımı’nda Kadın Milli Takımlar Direktörü Nilay Yiğit Kartaltepe, A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Yasemin Horasan, A Milli Kadın Basketbol Takımı koçu Ekrem Memnun ve takım kaptanı Olcay Çakır Turgut düzenlenen medya gününde açıklamalarda bulundu.

Kadın Milli Takımlar Direktörü Nilay Yiğit Kartaltepe, Avrupa Şampiyonası öncesinde düzenlenen medya gününde yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“12 kişilik kadromuz belli oldu. Kaptan Bahar Çağlar sakatlığı sebebiyle kadroda yer alamayacak. Hedefimiz gruptan çıkmak ve çaprazdan gelecek takımı beklemek. Tüm hazırlıklarımızı yaptık ve moralimiz iyi durumda.”

A Milli Kadın Basketbol Takımı Menajeri Yasemin Horasan, Avrupa Şampiyonası’nda Türk halkının desteğini beklediklerini dile getirdi:

“Bugün yola çıkacağız. Güzel ve uzun bir hazırlık dönemi geçirdik. Heyecanlı ve umutluyuz. Herkes gibi bizim de hedeflerimiz var. Gruptaki 3 maçı da avantajlı bir şekilde geçip yolumuza öyle devam etmek istiyoruz. Sporcularımız ve teknik ekip olarak büyük bir istekle elimizden geleni yapacağız.

Umarım ki tüm Türkiye’yi gururlandıracak bir turnuva geçiririz. Türk halkının desteği bizim için çok önemli. Ekran başından dualarını ve güzel enerjilerini bekliyoruz. Slovenya’da yaşayan taraftarların da yüksek katılımını ve bize itici güç olmalarını bekliyoruz.”

Ekrem Memnun, Avrupa Şampiyonası öncesindeki hazırlık süreci ve turnuva beklentileri hakkında konuştu:

“Çok önemli bir turnuva. Mirası çok güçlü olan bir takım Kadın Basketbol Milli Takımı. Son dönemde ne yazık ki 2 büyük turnuva kaçırdık ama isteğimiz bundan sonra tüm büyük turnuvalarda yer almak. Bu yıl da Olimpiyat yılı ve bu turnuva da katılımcıları belirleyecek bir kadro. Buradan Olimpiyat vizesi alan takımlardan birisi olmak istiyoruz. Tüm planlarımızı yaptık. İyi çalıştığımızı düşünüyorum. Çok yol katettiğimiz düşüncesindeyim ve takımıma çok güveniyorum.”

Sakatlıklar ve Teaira McCowan’ın son durumu hakkında Ekrem Memnun:

“Her takımda olduğu gibi ufak tefek sakatlıklarımız oldu ama bunları durum tespiti açısından söylüyorum. Şimdi artık bütün gücümüzle Sırbistan maçına konsantreyiz. Kazanmaktan başka hiçbir şey düşünmüyoruz.

Grubumuz kolay değil ancak hiçbir maç veya grup kolay değil. Elimizden gelen sonucu almak için mücadele edeceğiz. Hedefimiz ilk günden belli. Yapacağımız şeyleri en doğru şekilde yaparsak sonuç zaten gelecektir. McCowan, devşirme oyuncumuz bizimle olamamıştı sakatlığından dolayı bizimle ama şimdi o da olacak ve oynayacak.”

A Milli Takım Kaptanı Olcay Çakır Turgut’un Avrupa Şampiyonası değerlendirmeleri:

“Çok güzel hir hazırlık süreci geçirdik. Hatalarımızı gördük ve bunların üstüne çalıştık. Birçok yeni oyuncu var aramıza yeni katılan. Gençleşme döneminden geçtik ve gün geçtikçe daha iyiye gittiğimizi düşünüyorum takım olarak. Perşembe günü Sırbistan maçımız var. Adım adım gideceğiz. Önceliğimiz gruptan çıkmak. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.”

FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket) 2023, Slovenya ve İsrail’in ortaklaşa ev sahipliğinde 15-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Türkiye A Kadın Milli Takımı, D Grubu’nda Slovakya, Macaristan ve Sırbistan ile mücadele edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler