Yunanistan Oyuncular Birliği, EuroLeague tarafından duyurulan yeni sistemi eleştiren birliklerden biri oldu ve sert ifadeler kullandı.

Yunan Profesyonel Oyuncular Birliği, EuroLeague tarafından duyurulan ve 2020-21 sezonunda devreye girecek olan yeni sistemi eleştiren bir açıklama yayımladı. Açıklamada yerel liglerde elde edilen başarıların önemsizleştirildiği vurgusunun yanı sıra oyuncuların fikrinin alınmaması da eleştirildi.

EuroLeague’in ticari mantıkla bu yeni sistemi tasarladığını söyleyen PSAK’ın açıklaması şu şekilde:

“Yunan Profesyonel Oyuncular Birliği olarak, EuroLeague tarafından duyurulan yeni katılım sistemi konusunda EuroLeague’in karşısında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Görüldüğü kadarıyla sporun başrol oyuncuları olmadan kararlar alan ve yalnızca EuroLeague çalışanlarının hemfikir olduğu bir sistemi yaratan EuroLeague’in önceliği ticari taraf.

Bir kez daha kimsenin oyuncuyu ve özellikle de sağlıklı basketbolu umursamadığı kanıtlandı. Oyuncuların omuzlarına yüklenen hiçbir oyunu kabul etmiyoruz. Bir mektup gönderip Avrupa’daki tüm Oyuncu Birliklerine geleceğimizi tartışma çağrısında bulunacağımızı da bildiriyoruz.”

Daha evvel ULEB ve ACB de yeni katılım sistemini eleştirilen ve karşısında olduklarını belirten açıklamalar yayımlamıştı.

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir