Virtus Bologna, gelecek sezon bütçeyi aşağıya çekecek

Virtus Bologna, 2023/24 sezonunda bütçeyi daraltmaya hazırlanıyor.

Bu sezon uzun yıllar sonra EuroLeague’e dönen ve gelecek sezon da Wild Card ile organizasyona katılmayı umut eden Virtus Bologna, bütçesinde bazı değişiklikler yapma hazırlıkları içerisinde.

Il Corriere di Bologna’nın yaptığı habere göre Bologna, bütçesinde 6 milyon euro’luk bir daralmaya gidecek. Bu kararın arkasında ise EuroLeague’in bazı regülasyonları yatıyor.

Euroleague Basketball’un koyduğu kurallara göre organizasyondaki takımlar oyuncu maaşlarına, sezonluk bütçelerinin maksimum %65’ini ayırabilir. Aynı zamanda kulübün yatırımcıları arasında bulunan herhangi bir hissedar, o kulübün tek sezonluk bütçesinin en fazla %50’sini takıma sağlayabilir.

Bu gerekliliklere uyum gösterme doğrultusunda Virtus Bologna da bu sezon 25 milyon euro bandında olan bütçesini önümüzdeki yıl 16 milyon civarına indirmeyi amaçlıyor olacak.

15 yıllık aranın ardından EuroLeague’de yarışan İtalyan ekibi, 34 maçta aldığı 14 galibiyetle sezonu 14. sırada tamamladı. Virtus Bologna CEO’su Luca Baraldi, sezon sona erdikten sonra verdiği bir röportajda Sergio Scariolo ile yola devam etmeyi ve takımı güçlendirmeyi düşündüklerini söylese de bütçedeki düşüşle birlikte Bologna”nın yol haritasında kimi değişiklikler meydana gelebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler