Virtus Bologna CEO’su Luca Baraldi: “Hedefimiz EuroLeague lisansını almak”

Virtus Bologna CEO’su Luca Baraldi, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

Geçen sezon 7DAYS EuroCup’ı kazandıktan sonra bu yıl EuroLeague’de mücadeleye hak kazanan ve fena bir sezon geçirmeyen Virtus Bologna’da takımın CEO’su Luca Baraldi, bu serüvene ve gelecek yılın hedeflerine dair Il Resto del Carlino’ya konuştu.

Sözlerine öncelikle bu sezonu değerlendirerek başlayan Baraldi, deneyim eksikliğine rağmen ortaya koydukları performanstan memnun olduklarını söylerken, EuroLeague lisansını hedeflediklerini ve gelecek sezon daha güçlü bir şekilde dönmek istediklerini dile getirdi.

“Hayır (Pişman değilim). Madrid ve Barcelona’daki gibi bazı beklenmedik sonuçlar aldık. Ancak ortada deneyimden yoksun olduğumuz gerçeği var. Böylesine meşakkatli bir organizasyonda yarışmak kolay değil. Şimdi hazırız ve gelecek sezon daha iyisini yapacağız.”

“EuroLeague lisansını elde etmek bizim hedefimiz ancak bunun sadece bize bağlı olmadığını biliyoruz. Biz üstümüze düşeni yapıyoruz ve son haftalarda kurduğumuz temasları yakında diyaloğa dönüştürmeye çalışacağız. Kısa vadede olumlu haberler almayı temenni ediyorum.”

Luca Baraldi, gelecek sezonun koç ve kadro planlamaları sorulduğunda ise şu şekilde yanıtladı:

“Kesinlikle büyük bir lider olduğunu kanıtlayan Sergio Scariolo ile devam edeceğiz. O, mükemmel bir koç. Kontratı dolan birkaç oyuncumuz var ve kiminle devam edip etmeyeceğimize karar vereceğiz. Ancak niyetimizin takımı güçlendirmek olduğunu şimdiden söylüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler