Bogdan Bogdanovic, Dünya Kupası’nda oynayıp oynamayacağı hakkında konuştu

Bogdan Bogdanovic, FIBA 2023 Dünya Kupası’nda yer alıp almayacağı konusunda görüşünü paylaştı.

Sırp basketbolunun en büyük yıldızları arasında yer alan Bogdan Bogdanovic, FIBA 2023 Dünya Kupası’nda milli takım formasını giyip giymeyeceği hakkında konuştu. Bogdanovic, sağlıklı olduğu takdirde orada olacağını açık bir şekilde dile getirdi:

“Sağlıklıysam orada olacağım. Birlikte büyüdüğünüz ve gençken birlikte olduğunuz kişilerle oynamak en güzeli. Bütün oyuncular dünyayı dolaşıp kendi takımlarında oynuyor ama milli takımda olmak, arkadaşlarınla bir akşam yemeğine çıkmak gibidir. Milli takımda oynamak, bir kulüpte oynamaktan daha özel bir şey.”

2013’ten bu yana Sırbistan formasını giyen Bogdanovic, bu dönemde yalnızca tek bir turnuva kaçırdı. 30 yaşındaki yıldız isim, geçtiğimiz yaz sonunda düzenlenen EuroBasket’te diz sakatlığı sebebiyle forma giyememişti. Aynı sakatlık, Bogdanovic’in NBA sezonunu da aralık ayında açmasına sebep olmuştu.

Bogdan Bogdanovic, 10 yıldır sırtına geçirdiği Sırbistan formasıyla büyük başarıların da parçası oldu. Deneyimli oyuncu bu dönemde EuroBasket, Dünya Kupası ve Olimpiyat olmak üzere üç büyük turnuvada gümüş madalya kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler