Anadolu Efes’in yıldızı Vasilije Micic, birlikte çalıştığı koçları anlatırken şimdiki Koçu Ergin Ataman ve eski Koçu Orhun Ene’den övgüyle bahsetti.

Murat Özyer moderatörlüğündeki Koçlarla Evde Sohbet programına konuk olan Vasilije Micic, kariyeri boyunca yaşadığı koçları anlattı. Ergin Ataman ve Orhun Ene’den övgüyle bahseden Micic, Svetislav Pesic ile hayal kırıklığı yaşadığını söylerken Dejan Radonjic ile kariyerini toparladığını ifade etti.

Sarunas Jasikevicius yönetimindeki Zalgiris’te geçirdiği bir sezonda yedi sezonluk deneyim elde ettiğini de aktaran Micic, Ataman ve Ene hakkında ise şunları söyledi:

“Belki mantıklı olan Zalgiris’te kalmaktı ama ben öğrendiklerimi Efes’te uygulamak istedim. Giderken bana ‘Ataman Sırpları pek sevmez, basketbolu umursamaz’ gibi eleştiriler geldi ama ben bunları umursamadım. Sahada işleri karışık hale getirmiyor, oyuncuları anlıyor, sorumluluk veriyor, hatalarını anlayabiliyor, özgürlük veriyor. Bu nedenle Efes’te kalıp kontratımı uzatmayı tercih ettim.

2016’da ilk kez milli takıma çağrılmadım, alabileceğim dakikaları düşünerek TOFAŞ’ın teklifini kabul ettim. Giderken TOFAŞ’ı ve Orhun’u tanımıyordum. Orhun’un ender rastlanan dürüstlük ve sabra sahip olduğunu söyleyebilirim. Kendisi ile konuşmamızda kötü deneyimin etkisiyle ‘Hak etmek istiyorum, bana karşı adil olun ve hak etmişsem karşılığını verin.’ dedim ve Orhun da bana hak ettiğim her şeyi verdi. İniş çıkışlarım oldu ama o bana sabır gösterdi. İyi oynamaya başlamışken Şubat ayında elimi kırdım. Altı hafta oynayamadım, bu süreçte kendisiyle çok yakın arkadaş olduk, umarım yaşamımız boyunca bu dostluğu sürdürürüz. Zalgiris’ten teklif aldığımda beni tutmak istemesine rağmen ‘Gitme zamanın geldi’ dedi ve kararımı kolaylaştırdı.”


Kaynak: YouTube, TÜBAD

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir