Anadolu Efes’in yıldız isimlerinden olan Vasilije Micic, Efes ile sözleşme uzatmasının en büyük nedenlerinden birinin Koç Ergin Ataman olduğunu söyledi.

Ülkesi Sırbistan’ın önemli spor sitelerinden SportKlub’a konuşan Vasilije Micic, geçtiğimiz yaz Anadolu Efes ile olan sözleşmesini uzatmasının en önemli nedenlerinden birinin Koç Ergin Ataman olduğunu söyledi.

Ataman ile olan ilişkisinden bahseden Vasa, Fenerbahçe Beko’nun yıldız ismi Derrick Williams’a da değindi.

Kariyerinin en iyi maçı olarak Barcelona ile oynadıkları playoff beşinci maçını işaret eden başarılı oyuncunun açıklamaları şu şekilde:

“Herkes Ergin Ataman’dan şüphe ediyordu, dürüst olmak gerekirse ben de buraya geldiğim ilk dönemde bunu yaptım. Ama her şeyi bir kenara bıraktım. Saha içinde bana özgürlük verdi, saha dışında ise çok az iletişime geçtik ama benim için yeterliydi. Kendisi Anadolu Efes‘te kalmamın en büyük nedenlerinden biri, ortak bir dil bulduk ve kişisel olarak istediğim her şeyi ondan aldım.

Başka bir oyuncunun özelliğini alabilme şansım olsa Derrick Williams’ın atletizmini, sıçrama yeteneğini alırdım.

Dimitris Diamantidis ile aramızda bazı benzerlikler olduğunu düşünüyorum. Ben de onun gibi oyunun tüm alanlarını doldurmaya çalışıyorum. Sayı, asist, ribaund. Savunma yapmayı da seviyoruz. Beni her zaman büyülemiştir. Onun dışında herkes gibi Michael Jordan’ı seviyorum. Bir skorerden çok takımına yardımcı olan Steve Nash, Jason Kidd gibi isimleri izliyorum.”


Kaynak: Sasa Ozmo, SportKlub

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir