Karantina günlerinde Warriors’ın sosyal medyasını yönetmek: Karen Ramming ile Karantina Günlükleri #2

TrendBasket olarak #evdekal dediğimiz salgın sürecinde başlattığımız mini röportaj serisinin ikinci konuğu Golden State Warriors’ın sosyal medya sorumlusu Karen Ramming oldu.

Mini röportaj serimizin ilk konuğu Darüşşafaka Tekfen’den Berk Demir’di.

Son beş yılda üç kez NBA şampiyonu olan dev bir organizasyonda sosyal medya aracılığıyla taraftarla olan bağı sağlamak zor bir durum. Çoğu insan gibi çalışmalarını evden sürdüren, Kasım 2018’ten bu yana Warriors bünyesinde yer alan Karen Ramming‘e sözü bırakıyoruz.


@warriors

Öncelikle şunu sormak gerekiyor ki NBA’in askıya alınma dönemine nasıl bir reaksiyon gösterdiniz?

“İlk başta benim için biraz şok ediciydi. Olayların başında sosyal toplanmaları sınırlandırma konusunda çağının ötesinde bir şehir olan San Francisco’da olunca, verilecek ara açıklanmadan önce şehrin uygulamalarının NBA’in kararlarını etkileyeceğini düşünüyordum. Ancak sezonun askıya alındığına dair NBA’den resmi açıklama almak, durumun ne kadar ciddi olduğunu gösteren hayret verici bir haberdi. Bu doğru olan karardı ve anlayış gösterip bunu doğal karşılayabildikleri için lige ve takımıma minnettarım.”

Golden State Warriors gibi büyük bir organizasyonun bir sosyal medya menajeri olarak evden çalışma sürecin nasıl geçiyor?

“Canlı etkinlikler olmadığında işimi evden yapabildiğim için şanslıyım. Güçlü bir kablosuz internet bağlantım, ekstra bir monitörüm -böylelikle çift ekranım oluyor- ve yararlı ölçüde zihin dağıtan ve eğlence sağlayan, sokağımıza bakan bir pencere var. Toplantılarımız için insanların yüzlerini ve evcil hayvanlarını görmek için harika olan RingCentral adlı uygulamayı kullanıyoruz. Aramızda bağlantı kurabilmek için de Slack ve e-mail’i kullanıyoruz.”

Bu süreçte Stephen Curry, Klay Thompson ve Draymond Green gibi süper yıldızlarla -tabii ki takımdaki herkesle-nasıl bağlantı kuruyorsunuz?

“Tüm oyuncularımızın isteklerini ön planda tutmak ve cevaplandırmak için Halkla İlişkiler ve Basketbol Operasyonları ekiplerimizle çalışıyoruz. Özellikle bunun gibi stresli zamanlarda, sosyal medya üzerinden taraftarlarımızın oyuncularla bağlı olduklarını hissetmeleri için onlara yeterli içeriği sağlarken oyuncularımızın özel hayatlarına da saygı göstermek istiyoruz.” 

Basketbol takımları adına bu pandeminin düzelme süreci hakkında ne düşünüyorsun?

“Maçların ne zaman devam edeceği konusunda NBA’den gelecek olan uygulamalara tamamıyla güveniyoruz. Parkede yeniden harekete geçmek için taraftarlar kadar heyecanlıyız.”

 

View this post on Instagram

 

training the newest @warriors work from home employee is a little……………………….ruff #Primstagram

A post shared by Karen Ramming (@kjramming) on

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler