Vanessa Bryant, Kobe Bryant’ın cansız bedeninin fotoğrafını çeken kişiyi açıklamak istiyor! #NBA

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında trajik bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant’ın kazası ile ilgili yeni bilgiler ve iddialar gelmeye devam ediyor.

2020 yılının Eylül ayında Amerika’nın en ünlü medya sitelerinden TMZ.com’un ulaştığı bilgilere göre içerisinde Kobe Bryant dahil sekiz kişiyi taşıyan helikopter düştükten hemen sonra bölgeye giden Los Angeles Polis Departmanı’ndan 8 şerif yardımcısı olay yerinde bulunan Kobe ve Gigi dahil olmak üzere toplamda 9 kişinin cesetlerinin fotoğraflarını kendi kişisel cep telefonlarından çektiği iddia edilmişti.

İDDİA | Kobe Bryant ve Gigi Bryant’ın cansız bedenlerinin fotoğrafları izinsiz çekildi! #NBA

Bu olayın üzerine Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant, Los Angeles Polis Departmanı’na dava açarken bu dava ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Davada yer alan rapora göre olay yerinde 25 ila 100 arası fotoğraf çekildi. Bu fotoğraflar 48 saat içerisinde belirli mesaj ve internet üzerinden fotoğraf gönderme uygulamaları ile hızla yayıldı.

Kendisi eski bir Los Angeles şehir Savcısı olan Luis Li ve Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant, bu fotoğrafları çeken Şerif Yardımcısının ismini gizlemek için herhangi bir neden olmadığını ve söz konusu ismin açıklanması gerektiğini ifade etti.

Bu talep karşısında Savcılık isimlerin gizlenmesine sebep olarak eğer fotoğrafları çeken kişilerin isimleri açıklanırsa bilgisayar korsanlarının bu isimlerin peşine düşeceği ve söz konusu Kobe Bryant ve Gigi Bryant’ın cansız bedenlerinin fotoğraflarının eğer hala duruyorsa internete sızabilme ihtimalinin artmasını gösterdi.

Davanın diğer bir ayrıntısında ise olay yerine gelen itfaiye görevlilerin de cansız beden fotoğraflarını çektiği ancak bunların davaya dahil edilmediği ifade edildi. Şu an davada sadece Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapan şerif yardımcılarının sanık olduğu belirtildi.


Kaynak: LA Times

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Tüm zamanların en çok para kazanan 20 #NBA oyuncusu | GALERİ

Tüm zamanların en çok para kazanan 20 #NBA oyuncusu | GALERİ Artan maaş sınırı sayesinde NBA oyuncuları sevrvetlerine servet katarken biz de tüm zamanların en...

Shaq O’Neal: “#NBA’deki oyuncuların Rudy Gobert’i örnek alması lazım”

NBA'in efsane isimlerinden Shaq O'Neal, NBA'de ter döken uzunların Rudy Gobert'i örnek almaları gerektiğini söyledi. Bir podcast programında konuşan Shaq O'Neal, son zamanlarda sık sık...

Bradley Beal maçı getiriyor; #NBA’de gecenin en güzel 10 hareketi

NBA'de müthiş bir heyecana sahne olan gece geride kaldı ve Bradley Beal son anda sahne alıp takımına maç kazandırdı. Gece boyunca yapılan en güzel 10...